1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ardahan’da gerçeği aratmayan tatbikat

Ardahan’da gerçeği aratmayan tatbikat

Ardahan'da öğrencilerin deprem ve yangın anında nasıl davranacaklarına yönelik bilincin oluşturulması için bir okulda gerçekleştirilen tatbikat gerçeği...

Ardahan’da gerçeği aratmayan tatbikat

Ardahan'da öğrencilerin deprem ve yangın anında nasıl davranacaklarına yönelik bilincin oluşturulması için bir okulda gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı.

Şehit Er Serhat Şanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde olası doğal afetlere karşı deprem ve yangın tatbikatı yapıldı. Siren sesi ile Merkez Şehit Er Serhat Şanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatına UMKE, AFAD, Ardahan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve 112 Acil Komuta Merkezi ekipleri katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Çevik Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sivil Savunma Gününde, Şehit Er Serhat Şanlı Ticaret Meslek Lisesinde 450 öğrencimizle bir tatbikat gerçekleştirdik. Yaklaşık 13 dakikada bütün binayı tahliye ettik. AFAD, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sayesinde içeride mahsur kalan öğrenciler sorunsuz bir şekilde tahliye edildi. Bunu her sene tekrarlıyoruz. Hedefimiz bütün okullarımızda bunu gerçekleştirmek. Özellikle okullar bölgesinin olduğu alanları seçtiğimiz zaman 3-4 okul bir arada bu tahliyeleri izleyebiliyor. Bugün de burada Halitpaşa Ortaokulu, Halitpaşa İlkokulu, Ticaret Meslek Lisesi, İmam Hatip Anadolu Lisesindeki öğrencilerimiz de bu tatbikattan faydalanmış bulunmaktalar" dedi.

Senaryo gereği Şehit Er Serhat Şanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çıkan yangında 450 öğrencinin tahliyesi ve yangının söndürülmesi 13 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

Tatbikatta, senaryo gereği ilk olarak yangına itfaiye müdahale etti. Daha sonra öğrencilerin tamamı tahliye edildi. Yaralılar kapıdan çıkartılırken, ağır yaralı bir öğrenci ikinci katta itfaiye yardımı ile indirildi.

Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Ardahan’da gerçeği aratmayan tatbikat

Ardahan’da gerçeği aratmayan tatbikat

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT