1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Armine Harutyunyan en çok konuşulan markalarından biri olan Gucci'nin yeni marka yüzü oldu. Bu durum eleştirileri de beraberinde getirdi. Çünkü Harutyunyan'ın yüzü kalıplaşmış standartlara uymuyordu. Peki Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Armine Harutyunyan kadınların en çok sevdiği markalardan biri olan Gucci'nin yeni marka yüzü oldu. Bu gelişme tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada birçok kişi Armine Harutyunyan'ın güzel olmadığını vurgulayan eleştirel yorumlar yaparken, bir kesim de Gucci'nin aldığı kararı ve Armine Harutyunyan'ı destekler nitelikteydi. Böyle olunca da Armine Harutyunyan merak konusu oldu. Peki Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?  Ayrıntılar haberimizde.

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? | Gucci yeni mankeni

ARMİNE HARUTYUNYAN KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da dünyaya gelen Armine Harutyunyan, 23 yaşında. Genç model aynı zamanda illüstratör ve grafik tasarımcı. Annesi doktor olan Armine Harutyunyan’ın dedesi Khachatur Azizyan da ülkenin önde gelen sanatçılarından biri.

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? | Gucci yeni mankeni

GUCCİ YENİ MANKENİ ARMİNE HARUTYUNYAN

Armine Harutyunyan, Milano Moda Haftası'na damga vuran model oldu. Genç model Armine Harutyunyan Milano Moda Haftası'nda podyuma çıktı. Gucci’nin yeni mankeni Armine Harutyunyan, sosyal medyanın da en çok konuşulan ve merak edilen isimlerinden biri oldu. Tüm modellerden daha çok konuşulan Armine Harutyunyan’ın yüzünde neredeyse sıfır makyaj vardı ve yüz hatları geleneksel modellik anlayışından çok farklıydı. Harutyunyan sosyal medyada ve sözlükte gündeme oturdu.

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? | Gucci yeni mankeni

GUCCİ YENİ MANKENİ

Dünyaca ünlü marka Gucci podyumda adeta kuralları yıktı. Düzenlediği defilede genç model Armine Harutyunyan podyuma çıktı.

Defileye damga vuran model çok konuşuldu ve tüm modellerden daha çok dikkat geçti. Sosyal medyada gündeme oturan Arutyan’ın kim olduğu ise merak konusu oldu.

Yüzünde neredeyse sıfır makyaj olan genç modelin, özellikle yüz hatları geleneksel modellik anlayışından çok farklıydı.

Kusursuz olmayan güzelliğiyle podyuma çıkan ve büyük ilgi çeken Armine Harutyunyan, bu yıl Gucci firmasının tanıtım yüzü olarak görev yapacak.

Firmanın bu kadar radikal bir karar alıp moda dünyasının yerleşik kalıplarına meydan okumasının altında, benzerine "sıfır beden" modellere karşı ortaya çıkan ve giderek yayılan "bedensel pozitivizm" akımında rastlanan bir fikir var. Firma, ürünlerinin daha fazla akılda kalması için, kendisi de daha fazla dikkat çeken Armine Harutyunyan ile çalışmayı tercih etmiş. Ayrıca, güzellik konusunda geçerli olan ayrımcılığa da bir başkaldırı niteliğinde bu tercih.

Üstelik Armine Harutyunyan firmanın bu yıl için seçtiği tek tanıtım yüzü değil. Tıpkı onun gibi genel geçer model anlayışına uymayan ama estetiksiz ve makyajsız halleriyle çok çekici görünen kadın ve erkek modeller firmanın kampanyalarında görev alacak.

Milano Moda Haftası'nda birçok meslektaşının hayallerini süsleyen firmanın defilesine çıkan Harutyunyan sadece bir model değil aynı zamanda bir sanatçı.

Yerevan'da dünyaya gelen Armine Harutyunyan'ın dedesi Khachatur Azizyan da ülkesinin önde gelen sanatçılarından biri. Armine de onun izinden gitti ama dedesi gibi ressam olmak yerine illüstratör ve grafik tasarımcı olmayı tercih etti. Genç modelin annesi ise bir doktor.

BU GUCCİ İÇİN YENİ OLMAYAN BİR HAMLE 

Moda ve güzellik algılarını yıkan bu hamle Gucci için yeni değil.

Milano'da geçen sene podyuma çıkan ilk ve tek Türk olan Öykü Bektaş da benzer bir tartışmaya neden olmuştu. Bektaş, bir röportajında "Modelliğin seksilikle hiç ilgisi yok. Burada öyle bir anlayış var. Başka modeller gibi seks objesi değilim" diye konuşmuştu.

Armine Harutyunyan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? | Gucci yeni mankeni

Öykü Bektaş, 1997 doğumlu genç bir model. Onun adını duymamız sağlayan şey geçtiğimiz Milano Moda Haftası’nda podyuma çıkan tek Türk manken olmasıydı. Farklı bir güzelliğe sahip Öykü Bektaş ileride adından çok fazla söz ettirdi.

Bektaş Gucci defilesinin ardından Burrberry defilesinde de podyuma çıktı. Performansıyla göz dolduran Bektaş’ın önümüzdeki günlerde de önemli defilelerde yer alması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT