1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. ASDEP başvuruları başladı

ASDEP başvuruları başladı

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde Aile Sosyal Destek Programına (ASDEP) görevlisi ve danışma yönlendirme elemanı olarak 20 personel...

ASDEP başvuruları başladı

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde Aile Sosyal Destek Programına (ASDEP) görevlisi ve danışma yönlendirme elemanı olarak 20 personel alınacak.

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde 20 kişi istihdam edilecek. Alınacak personel ile aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ile vakanın takibi ve bu suretle yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlanıyor.

13 Mart tarihinde başlayan başvuruların 24 Mart tarihinde son bulacağı belirtildi. Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunları ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından en az Lisans düzeyinde mezun olan kişiler başvurabilecek. Adayların ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 (lisans) yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alan kişiler başvurabilecek.

Kişiler nüfus cüzdan fotokopisi, adli sicil kaydı, askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmayan veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut en az 2017 yılı sonuna kadar erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olan veya askerlik terhis belgesi, sağlık raporu tek hekimden, diploma aslı ve fotokopisi, 2015-2016 KPSS sonuç belgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, e-devletten diploma sorgulama belgesi, kısa öz geçmiş ile İl Müdürlüğüne şahsen başvuracaklar.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.