1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. ASİMDER’DEN Hocaali katliamına kınama

ASİMDER’DEN Hocaali katliamına kınama

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Hocaali katliamının yıl dönümü...

ASİMDER’DEN Hocaali katliamına kınama

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Hocaali katliamının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İrfan Ermiş, yayınladığı mesajda, Hocaali katliamını kınadıklarını belirterek, "26 Şubat 1992 yılında gece yarısı Ermeni çetelerince yapılan kanlı ve kalleş bir baskınla 83 çocuk, 106 kadın ve 70'i yaşlı olmak kaydıyla toplam 613 kişi, altı saat gibi kısa bir sürede katledildi. 846 kişi sakat kaldı ve bin 748 kişi esir alındı. Maalesef halen bugüne kadar ne esirlerden ne de kayıp olanlardan hiçbir haber yok. O yıllarda Ermeni çetelerinin başında bugünkü sözde cumhurbaşkanı olan Serj Sarkisyan bulunuyordu. Bu çete başı katilin yargılanması lazım. Azerbaycan'da, Karabağ'da, Hocaali'de ve Anadolu'da Ermeni çetelerinin şehit ettiği kardeşlerimizi minnetle anıyoruz, mekanları cennet olsun" dedi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT