1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Aşısını kullandığımız Sinovac şirketinin sitesine Türkiye'den erişilemiyor!

Aşısını kullandığımız Sinovac şirketinin sitesine Türkiye'den erişilemiyor!

Ülkemizde kullanılan Çin menşeili Sinovac aşısının sitesine Türkiye'den erişilemiyor. Erişimin kapatıldığı siteye, Türkiye'den yalnızca VPN ile girilebiliyor.

Aşısını kullandığımız Sinovac şirketinin sitesine Türkiye'den erişilemiyor!

Türkiye'nin de satın aldığı ve ilk aşamada 3 milyon dozun ülkemize gelerek aşılama çalışmalarının başlamasını sağlayan Çin menşeili Sinovac aşısının internet sitesine Türkiye'den kullanıcılar erişim sağlayamıyor. Türkiye üzerinden internet sitesinde bağlanmak isteyen kullanıcılar VPN kullanmak zorunda kalıyor. 

Şirketin sitesine girmek isteyenler "IP adresinizin bu web sitesini ziyaret etmesine izin verilmiyor!" yazısı ile karşılaşıyor.

"FİRMANIN TÜRKİYE SORUMLUSU YANIT VERECEKTİR"

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, söz konusu erişim engellemesini bugünkü köşesine taşıyarak şunları kaydetti:

"Türkiye'de aşıları yapılmaya başlanan Sinovac'ın internet sitesine girip, hem Türkiye'deki durumla ilgili neler duyurduklarını, hem de faz 3 çalışmaları yürütülen diğer ülkelerdeki (Endonezya ve Brezilya) son gelişmeleri öğrenmek istedim. Ancak çok ilginç bir durumla karşılaştım. Sinovac, şu anda aşılarını uygulayan tek ülke olan Türkiye'ye sitesinin internet erişimini engellemişti. Şaka yapmıyorum.

Sinovac'ın resmi internet sitesi olan Sinovac.com adresine girdiğiniz zaman karşınıza "Your ip is not allowed to visit this website" yazısı çıkıyordu. Yani bu internet sitesi sizin ip adresinizin erişimine kapalıdır yanıtı veriliyordu.

(Yine bu firmaya ait olduğunu umduğum sinovacbio.com adresine girdiğim zaman ise firmanın Covid-19'a karşı aşı ürettiği ile ilgili bir bilgiye rastlayamadım. Sadece R and D bölümünde corona aşısı üretme çalışmaları vardır diye tek satır var.)

En önemli ürünü şu anda sadece Türkiye'de kullanılan bir firma, internet adresini Türkiye'den erişime niye kapar?

Herhalde firmanın Türkiye sorumlusu bir yanıt verecektir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT