1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Asker karısı gibi ağlıyor" diyerek skandala imza atan MHP'li Burak Pehlivan görevden alındı!

"Asker karısı gibi ağlıyor" diyerek skandala imza atan MHP'li Burak Pehlivan görevden alındı!

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, geçtiğimiz günlerde İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya hakkında "Asker karısı gibi ağlıyor" diyerek bir skandala imza atmıştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın yaptığı son dakika açıklamasına göre Pehlivan'ın görevden alındığı belirtildi.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya hakkında "Asker karısı gibi ağlıyor" ifadesini kullanmıştı. Pehlivan'ın bu sözleri kamuoyunda tepkiye yol açarken, MHP Genel Merkezi'nden konuya ilişkin açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın yaptığı açıklamada, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın görevden alındığını duyurdu.

BURAK PEHLİVAN GÖREVDEN ALINDI

Pehlivan'ın görevden alındığını duyuran MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır." şeklinde konuştu.

"ASKER KARISI GİBİ AĞLIYOR"

Kara'ya yönelik "Maşallah asker karısı gibi ağlıyor" ifadeleri sebebiyle görevinden alınan Pehlivan, "Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. 'Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu' gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde" ifadelerini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT