1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aslı Samat kimdir? Kaç kilo verdi?

Aslı Samat kimdir? Kaç kilo verdi?

Hercai dizisinin oyuncusu Aslı Samat’ın çocukluğundan beri hayali olan oyunculuk için 93 kilo verdiği ortaya çıktı. Aslı Samat 62 beden olan gardırobunu da 42 beden kıyafetlerle değiştirdi.

Aslı Samat kimdir? Kaç kilo verdi?

Oyuncu Aslı Samat, tüp mide ameliyatı sonrasında 6 senelik süre içinde 173 kilodan 80’e düştü. Kendisine daha çeşitli karakterlerin de teklif edilebilmesi için bu yolu seçtiğini söyleyen genç oyuncu, 62 beden olan gardırobunu da 42 beden kıyafetlerle değiştirdi.

Zorlu dönemler geçirdiğini belirten Aslı Samat, “Süreç içinde 70 kilo verdikten sonra köpeklerimle bol bol yürüyüş yaptım, pilates ve yüzmeye gittim. Belirli yiyecekler dışında hiçbir şey yemediğim dönemler oldu. Beni iki sene görmeyen birine bazen kendimi hatırlatmak için “Hani şu kızıl olan, beraber çalıştık, hani köpeklerim var, yahu şişman olan şişman işte, demek zorunda kalıyorum” dedi.

ASLI SAMAT KİMDİR?

Aslı Samat, 25 Nisan 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü'nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında rol aldığı Uzaklarda Arama sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde Melike karakterine hayat veren Aslı Samat 1.65 metre boyunda, 82 kilo ve Boğa burcudur.

Aslı Samat’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Hercai (Melike) (TV Dizisi)
2018 – Lady Winsley (Ayşe) (Sinema Filmi)
2017 – Ateş Böceği (Şirin) (TV Dizisi)
2015 – Uzaklarda Arama (Simay) (Sinema Filmi)

HABERE YORUM KAT