1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Asseco SEE, Sixt rent a car’a e-ödeme çözümü sunmaya başladı

Asseco SEE, Sixt rent a car’a e-ödeme çözümü sunmaya başladı

Avrupa'nın 6'ncı büyük yazılım firması Asseco SEE'nin geliştirdiği e-ödeme geçidi Merchant Safe Unipay, araç kiralama portalı Sixt rent a car'a kart...

Asseco SEE, Sixt rent a car’a e-ödeme çözümü sunmaya başladı

Avrupa'nın 6'ncı büyük yazılım firması Asseco SEE'nin geliştirdiği e-ödeme geçidi Merchant Safe Unipay, araç kiralama portalı Sixt rent a car'a kart saklama hizmeti sunmaya başladığını duyurdu.

İnternet üzerinden yapılan ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgilerinin güvenli tutulması ve olası sahtekarlık olaylarının en aza indirilmesinde güvenli ödeme yöntemleri büyük önem taşıyor.Yapılan açıklamada, global pazardaki yenilikleri, güçlü teknik alt yapısı, profesyonel çağrı merkezi, havayolu ve turizm iş ortakları ile bireysel müşterilerine çözümler sunan Sixt rent a car, e-ödeme altyapısında da Asseco SEE tarafından geliştirilen yenilikçi çözümünü tercih ettiği bildirildi. Bu gelişme ile Sixt rent a car, internet üzerinden ödeme yapan ziyaretçilerine daha kolay ve güvenli bir ödeme deneyimi sunacağı ifade edildi.

Açıklamada tek-tıkla ödeme teknolojisi ile, araç kiralama firmasının web adresi üzerinden yapılan ödemeler ve girilen kart bilgilerinin güvenliği, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI-DSS) denetiminden düzenli olarak geçen ve en üst seviye PCI-DSS Level 1 lisansına sahip Merchant Safe Unipay ödeme geçidi ile sağlandığı belirtildi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT