1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. AŞT perdelerini “Oyun Oyun İçinde” ile açtı

AŞT perdelerini “Oyun Oyun İçinde” ile açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT), yeni sezonunun perdesini 3 sezondur kapalı gişe oynayan, Özer Tunca'nın yazıp yönettiği "Oyun...

AŞT perdelerini  “Oyun Oyun İçinde”  ile açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT), yeni sezonunun perdesini 3 sezondur kapalı gişe oynayan, Özer Tunca'nın yazıp yönettiği "Oyun Oyun İçinde" adlı oyunla, yeni sahnesi özel bir alışveriş merkezinde açtı. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, Antalyalı tiyatroseverleri sezon oyunlarını izlemeye davet etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2017-2018 Tiyatro Sezonu "nu 3 sezondur tiyatroseverlerin beğeniyle izlediği "Oyun Oyun İçinde" adlı oyunla açtı. Bir alışveriş merkezinde sahnelenen "Oyun Oyun İçinde" dördüncü sezonunda da izleyenleri kahkahaya boğacak. Tiyatroseverlerin ilgi gösterdiği sezon açılış oyununun sonunda Yönetmen Özer Tunca, AŞT Genel Sanat yönetmeni Mehmet Özgür ile birlikte izleyiciyi selamladı. Özer Tunca 4 yıldır AŞT ile çalışmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, AŞT'nin Türkiye'nin en başarılı tiyatrolarından olduğunu söyledi.

AŞT Genel Satan Yönetmeni ve Tiyatro Oyuncusu Mehmet Özgür de sezonun başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mehmet Özgür, Antalya'nın 2018 yılında 5, 2019 yılında ise 9 sahneye kavuşacağını müjdeledi. Antalyalı tiyatroseverlere ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e tiyatroya olan destekleri için teşekkür eden Mehmet Özgür, herkesi sezon oyunlarını izlemeye davet etti.

Özer Tunca'nın yazıp yönettiği, Osman Kot, Mustafa Doğan Ayhan, Yunus Derli, Pınar Boyar ve Asaf Doğan'ın muhteşem performanslarıyla sahnelenen oyunun konusu şöyle; "Küçük bir tiyatro… Hizmetçi elinde süpürgesi, temizlik bezi oyun öncesi sahneyi, kulisi temizler. Aksesuarcı, dekorcu, terzi hepsi oyun öncesi hazırlıklarını yapmakta. Oyunun başlamasına az zaman kala bir haber gelir, işler karışır. Oyun oyuncularını bekler, seyirci oyunu. Aslında oyun çoktan başlamıştır, oyun içinde oyun başlamıştır. Ama kim kimdir, oyun hangi oyundur? "Oyun Oyun İçinde" durum komedisi üzerine kurulu, iç içe geçen rolleriyle, müzikleriyle, danslarıyla temposu yüksek bir oyun"

AŞT perdelerini  “Oyun Oyun İçinde”  ile açtı

AŞT perdelerini  “Oyun Oyun İçinde”  ile açtı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT