Astrofizik ne demek, TDK'ya göre Astrofizik kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Astrofizik kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Astrofizik ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Astrofizik nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Astrofizik kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Astrofizik ne demek, TDK'ya göre Astrofizik kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Astrofizik ne demek? Astrofizik TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi astrofizik kelimesi. Peki astrofizik ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre astrofizik nedir, astrofizik kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

ASTROFİZİK NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Astrofizik kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Astrofizik kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre astrofizik kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Yıldız fiziği

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN