1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Ata Lira ne demek, TDK'ya göre Ata Lira kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ata Lira ne demek, TDK'ya göre Ata Lira kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ata Lira kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Ata Lira ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Ata Lira nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Ata Lira kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Ata Lira ne demek, TDK'ya göre Ata Lira kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Ata lira ne demek? Ata lira TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi ata lira kelimesi. Peki ata lira ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre ata lira nedir, ata lira kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

ATA LİRA NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Ata lira kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre ata lira kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Üzerinde çıkarıldığı yılın tarihi bulunan, 7 gram ağırlığında, cumhuriyet altınına göre daha yayvan ve iri olan altın sikke

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT