1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Atatürk büstünü yaktılar, yetmedi çöpe attılar!

Atatürk büstünü yaktılar, yetmedi çöpe attılar!

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde, Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu’nun kapatılmasıyla eski binalar hurda oldu, terk edildi. Binalar uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelirken, Atatürk büstü ise yakılarak çöpe atıldı.

Atatürk büstünü yaktılar, yetmedi çöpe attılar!

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde, Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu yerde, yakılıp çöpe atılmış Atatürk büstüne rastlanıldı. Olayla karşı karşıya gelen CHP Şuhut İlçe Başkanı Mehmet Kahraman sinirlerine hakim olamadı, tepkisini sosyal medya hesabında paylaştığı yazıyla ifade etti. Kahraman, yüksekokul binalarının hayırseverlerin yardımlarıyla yapıldığını ve binaların henüz yeni olmasına rağmen kaderine terk edildiğini söyledi.

Atatürk büstünü yaktılar, yetmedi çöpe attılar!

Son olarak Yüksekokulda bulunan Atatürk büstünün kimliği belirsiz kişiler tarafından çöpe atıldığını belirten CHP'li Kahraman şunları söyledi:

“Milli mücadelenin en çetin geçtiği Zafere giden yol Şuhut'ta Mustafa Kemal Atatürk'e büyük saygısızlık. Milli Mücadelenin zafer ile taçlandırılan en büyük ayağı Kocatepe'nin eteğindeki Şuhut ilçesinde Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulunun kapatılan ve kaderine terk edilen binaları madde bağımlılarının durağı olurken Atatürk büstü ise çöplere atılmış. Yapılan saygısızlığı kınıyorum”

"BURASI UYUŞTURUCU YUVASI"

Afyon Kocatepe Şuhut Meslek Yüksekokulu’nun hayırseverlerin katkılarıyla açıldığını söyleyen Mehmet Kahraman, “Bundan birkaç yıl önce Sağlık Meslek Yüksekokulu açıldı ve burası kapatıldı. Buradaki binalar yeni olmasına rağmen kaderine terk edildi. Şimdi burası uyuşturucu bağımlıların yuvası konumunda. Bu milletin parasıyla yapılan bu yapıların bu durumda olması üzücü” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI: "BU SAYGISIZLIĞI KİM YAPMIŞSA BULUNMALI" 

Atatürk büstünün çöpe atılmasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığını da belirten Kahraman, “Atatürk büstünün çöpe atılmasıyla ilgili verdiğimiz tepkilerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı. Meslek yüksekokulunun yakınlarında bir güvenlik kamerası var. O kamera incelenecek. Atamıza bu saygısızlığı kim yapmışsa bulunmalı” sözlerini paylaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT