1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Atık madeni yağ değişimi yapan işletmeler bilgilendirildi

Atık madeni yağ değişimi yapan işletmeler bilgilendirildi

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde atık madeni yağ değişimi yapan işletmelere bilgilendirme yapıldı.

Atık madeni yağ değişimi yapan işletmeler bilgilendirildi

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde atık madeni yağ değişimi yapan işletmelere bilgilendirme yapıldı.

Atık madeni yağ değişimi yapan işletmelerin kurallara uyup uymadıklarının yanı sıra, kullanılmış atık yağların kanalizasyona dökülmemesi ve lisansı olmayan firmalara atık yağların verilmemesi hususunda bilgilendirmeler yapan Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, madeni atık yağların lisanslı geri kazanım tesisleriyle veya valilikten izin alınmış toplayıcılara verilmesi hakkında işletme sahiplerine sözlü ve yazılı olarak uyarılarda bulundu.

"Çevremizi korumak için atık yağları lisanslı firmalara teslim edelim"

"Temiz bir gelecek için çevremize karşı daha duyarlı davranmalıyız ve geri dönüşüm hakkında daha bilinçli hareket etmeliyiz" diyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Atık yağlar bilinçsizce kanalizasyonlara döküldüğünde geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Doğaya karışan atık yağlar çevreye ve insan sağlığına zarar vermektedir. Bu bağlamda çevremizi korumak için atık yağ lisansı bulunan firmalara atık yağlarımızı teslim ederek geleceğimize sahip çıkalım" dedi.

Öte yandan, Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün konu ile ilgili yazısında Atık Yağların Kontrolü yönetmeliği çerçevesinde yönetmeliğin 4. Maddesi uyarınca Bakanlığın yetkilendirilmiş kuruluşu olarak Tekirdağ genelinde yağ toplama faaliyetini 5 yıl boyunca "TAYSPED Lojistik A.Ş." ile sürdüreceği, "SE Petrol Ürünleri Nakliye ve Satıcılığı A.Ş." ile ilişiği kalmadığı bilgisi verilirken, 41 R 4474, 41 R 4475, 41 R 4476, 41 R 4477, 41 R 4782, 41 R 4783, 41 R 4784, 41 R 4785, 41 R 4786, 41 R 0918 ve 41 R 3932 plakalı araçların atık motor ve şanzıman ve yağlama yağlarını, Petrol Sanayi Derneği İktisadi İşletmesi (PETDER) adına toplama yetkisi bulunmadığını, bu plakalı araçların yağ toplama yetkisinin olmadığı, ayrıca belirtilen araçların yağ topladığının tespiti halinde gerekli idari işlem yapılacağı kaydedildi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT