1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atletizm Kros Yarışları Yapıldı

Atletizm Kros Yarışları Yapıldı

Atletizm Kros Yarışları Yapıldı
      Pendik Belediye Başkanlığı Atletizm Kros Yarışları'nda ilçe genelinde okuyan öğrenciler, ferdi ve takım halinde şampiyon olabilmek için kıyasıya yarıştı. Ödül töreninde konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sporu hayatın her safhasında yaşayan bireyler yetişmesi için bu organizasyonu düzenlediklerini belirtti. 
 
      Kurtköy'de gerçekleştirilen kros yarışları, Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride yapıldı. Küçük Erkeklerde Serhat Sağlam, Küçük Kızlarda Semanur Yaşlı, Yıldız Erkeklerde Nihat Has, Yıldız Kızlarda Gaye İşbilir, Genç Erkeklerde Eyüp Ayvalı ve Genç Kızlarda Sevilay Özdemir şampiyonluk ipini göğüsleyen atletler oldu. 
 
DERECEYE GİREN OKULLAR, PENDİK'İ İL YARIŞLARINDA TEMSİL EDECEK 
 
      Ferdi olarak mücadele eden atletler, aynı zamanda takım halinde de birinci olabilmek için yarıştı. Yıldız Erkek kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Yıldız Kızlarda Fatma Gözen Eralp İlköğretim Okulu, Genç Erkeklerde Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Genç Kızlarda Velibaba Kız Meslek Lisesi birinci oldu. Birinci olan okulların yanı sıra 2. ve 3. olan okul takımları da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Atletizm Yarışlarında Pendik'i temsil edecek. 
 
"SPORLA İÇ İÇE BİR NESİL DAHA SAĞLIKLI VE DAHA MUTLU OLUR" 
 
      Yarışların ardından Kurtköy Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ödül törenine AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce de konuk oldu. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Sporu yaşamın her anında gerçekleştirebilmek için çabalamak gerektiğini vurgulayan Şahin, "Mesele sportif başarı değil, spor ruhunu hayatın her anında yaşayabilen nesil ortaya koymaktır" dedi. 
 
      Spor yapanların daha sağlıklı daha başarılı ve daha mutlu olacağını belirten Şahin, sporu yaşayan bireylerin yetişmesini ümit ettiğini söyledi. 
 
      Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler madalya ve kupalarını alırken, kros koşusuna katılan her öğrenciye hediye tişörtler verildi. 
 

HABERE YORUM KAT