1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atletizmde Tarihi Başarı

Atletizmde Tarihi Başarı

Pendik Belediyesi Spor Kulübü atleti olan Mustafa Küçük Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda 200 metrede 23.98 saniyelik derecesiyle Türkiye Şampiyonası tarihinin en iyi ikinci zamanını elde etti.

Atletizmde Tarihi Başarı

Pendik Belediyesi Spor Kulübü atleti olan Mustafa Küçük Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda 200 metrede 23.98 saniyelik derecesiyle Türkiye Şampiyonası tarihinin en iyi ikinci zamanını elde etti. Yine belediye sporcusu olan Sefa Telli 100 metre ve 200 metrede iki gümüş madalya kazandı.

Pendik Belediyesi Spor Kulübü adına koşan iki görme engelli atlet Mustafa Küçük ve Sefa Telli,  Denizli’de düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda kategorilerinde ikişer madalya kazandı. Artık başarılarına alışık olduğumuz Mustafa Küçük, T13 kategorisinde 100 metrede gümüş; 200 metrede ise altın madalyanın sahibi olmayı başardı. Mustafa, 200 metreyi IPC Dünya Şampiyonası baraj derecesi olan 24.20 saniyeden daha hızlı koşarak yarışı 23.98 zamanla tamamladı. Bu aynı zamanda Türkiye Şampiyonası tarihinin en iyi ikinci zamanı oldu.

Sefa’dan iki gümüş

Türkiye Görme Engelliler Atletizm Yarışması’nda Pendik Belediye Spor Kulübü’ne madalya kazandıran ikinci koşucu Sefa Telli oldu. T11 kategorisinde madalya için koşan Sefa, 100 metre ve 200 metre koşularının her iki yarışını da ikinci tamamlayarak gümüş madalyalar elde etti. 

552e597ae7edd_4-sefa.jpg

HABERE YORUM KAT