1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ATO Başkanı Baran, Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutladı

ATO Başkanı Baran, Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutladı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye Cumhuriyeti mağdur ve mazlumlar için sonsuza kadar umut kaynağı olmayı sürdürecektir" dedi.

ATO Başkanı Baran, Cumhuriyet’in 96’ncı yılını kutladı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye Cumhuriyeti mağdur ve mazlumlar için sonsuza kadar umut kaynağı olmayı sürdürecektir" dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhuriyet'in 96'ncı yılını kutlayarak, "Dün tren raylarından ürettiği silahla sanayileşmiş ülkeleri yenerek bağımsızlığını ilan edip Asya'dan Afrika'ya kadar tüm mazlum milletlere örnek olan Türkiye Cumhuriyeti, bölgesinde ve dünyadaki tüm mağdurlar ve mazlumlar için sonsuza kadar umut kaynağı olmayı sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Baran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin esareti değil cesareti seçmesiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını kaydeden Baran, mesajında şunları aktardı:

"Türk Milleti Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde tren raylarından ürettiği silahlarla sanayileşmiş ülkeleri yenerek bağımsızlığını elde etti. Milli mücadele başarısını Cumhuriyetle taçlandırarak Asya'dan Afrika'ya kadar tüm mazlum milletlere örnek oldu. Bugün de bölgesinde ve dünyadaki tüm mağdurlar ve mazlumlar için umut kaynağı olmayı sürdürecektir. Bize düşen de birlik ve beraberlik için bu emaneti daha ileriye taşımaktır. İş dünyası olarak Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak, ekonomik olarak güçlendirmek için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 96. yılı, devletimize ve aziz milletimize kutlu olsun."

Kaynak: İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT