1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. ATV AVRUPA Frekans Ayarları 2021 - ATV AVRUPA Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

ATV AVRUPA Frekans Ayarları 2021 - ATV AVRUPA Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan ATV AVRUPA frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca ATV AVRUPA Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

ATV AVRUPA Frekans Ayarları 2021 - ATV AVRUPA Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla ATV AVRUPA frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel ATV AVRUPA Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

ATV AVRUPA Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

ATV AVRUPA Frekansı ayarı 11883, Sinyal oranı 4800, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: ATV AVRUPA

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 11883

Sinyal Oranı : 4800

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı

FEC : 5/6

Audio PID : 1500

Video PID : 1400

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki ATV AVRUPA Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

69-001.jpg

ATV AVRUPA Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

ATV AVRUPA kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

ATV AVRUPA Digitürk Kaçıncı Kanal?

ATV AVRUPA kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

ATV AVRUPA D-Smart Kaçıncı Kanal?

ATV AVRUPA kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

ATV AVRUPA Tivibu Kaçıncı Kanal?

ATV AVRUPA kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT