1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AÜ Devlet Üniversiteleri içinde ilk 3’te

AÜ Devlet Üniversiteleri içinde ilk 3’te

2017 Akademik Teşvik Performans sıralamasında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Devlet Üniversiteleri içinde 3. sırada yer aldı.

AÜ Devlet Üniversiteleri içinde ilk 3’te

2017 Akademik Teşvik Performans sıralamasında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Devlet Üniversiteleri içinde 3. sırada yer aldı.

Devlet Üniversiteleri Sıralama (DÜS) raporunda, YÖK'ün kullandığı kriterlere göre devlet üniversitelerinin 2017 akademik performansı açıklandı. Akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen akademik teşviklerde, devlet üniversiteleri arasında Akdeniz Üniversitesi üçüncü oldu.

DÜS raporunda Fakülteler arasında yapılan sıralamada ayrıca Akdeniz Üniversitesi; Mühendislik Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi alanında da birinci sırada yer aldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, "2017 Akademik Teşvik Performans sıralamasında Üniversitemiz devlet üniversiteleri içinde 3. sırada yer aldı. Bu başarıya katkı sağlayan tüm akademik personelimizi kutlarım" dedi. 2016 Akademik Teşvik Performans sıralamasında 5. sırada yer aldıklarını dile getiren Rektör Ünal, "Önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslararası üniversite sıralamalarında yerimizin daha da iyileşmesini, tüm fakültelerimizin bilimsel bilgi üretme açısından daha da üst sıralarda yer almasını, bilimsel yayın, proje, patent, atıf sayılarımızın sürekli arttırılmasını hedefliyoruz. Araştırma odaklı üniversite olma sürecinde hep birlikte daha çok çalışarak, başarılarımızı her alanda daha ileriye taşıyacağız."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT