1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Avrupa Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

Avrupa Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi, Gençlik ve Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) Ofisi ile EVS Samsun Gönüllülerinin "Değişim...

Avrupa Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi, Gençlik ve Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) Ofisi ile EVS Samsun Gönüllülerinin "Değişim Gençlerle Mümkün" sloganı ile başlattığı, Avrupa Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen Erasmus+ Gençlik Programlarının tanıtım etkinlikleri sürüyor.

1 ile 14 Mayıs tarihlerini kapsayan etkinlik programı, 2 ile 5 Mayıs tarihlerinde çok uluslu gençlerin Uluslararası İlişkiler Birimine ve Gençlik Ofisi'ne davet edilerek haftanın kutlanmasına yönelik aktivitelerin yapılması ve Samsunlu gençlerin Erasmus+ Gençlik Programları hakkında bilgilendirilmesiyle başladı.

Uluslararası öğrencilerle dostluk ve dayanışma zinciri

6-7 Mayıs tarihlerinde ise, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği'nin Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği "10. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliklerine de katılan OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi, tanıtım etkinliklerine 60 ülkenin standının bulunduğu alanda devam etti. Uluslararası öğrencilerle "dostluk ve dayanışma" zinciri oluşturulan etkinliklere, Samsun halkının ve Samsunlu gençlerin ilgisi oldukça yoğun oldu.

12 Mayıs tarihine kadar OMÜ kampüsünde ve Samsun'un çeşitli bölgelerinde, Erasmus+ Gençlik Fırsatları ve Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında broşür ve kitapçıkların dağıtılması şeklinde devam edecek olan etkinlikler, üniversite öğrencilerinin yanı sıra bölge gençlerine de daha yaygın ve etkili biçimde ulaşma imkânı verdi.

Avrupa Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

Avrupa Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.