1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Avrupa’ya tepkiler sürüyor

Avrupa’ya tepkiler sürüyor

AK Parti Siirt İnsan Haklarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hudeydan Kayaalp, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda hükümeti...

Avrupa’ya tepkiler sürüyor

AK Parti Siirt İnsan Haklarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hudeydan Kayaalp, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda hükümeti tarafından engellenmesine tepki gösterdi.

Hollanda ve o zihniyete sahip bazı Avrupa ülkelerinin bir kez daha ikiyüzlü ve çifte standart tutumunu ortaya koyduğunu dile getiren Kayaalp, "Avrupa'nın göbeğinde yaşanan bu manzara, İnsan hakları, demokrasiden ödün vermeyen medeniyetten ve medeni olmaktan bahseden Avrupa ülkelerinin gerçek yüzünü göstermiştir. Bilhassa Türk vatandaşlarımızla buluşmak üzere Hollanda'ya giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya ve diğer bürokratlar engellenmiş, toplantılarına ve Türk başkonsolosluk binasına girişlerine izin verilmemiştir. Avrupa ülkelerinde her geçen gün artan ırkçılık, bilhassa Nazi özlemi duyan bu çirkin, insanlık dışı uygulamayı kınıyorum. Başta Hollanda olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri karın ağrılarıyla, her geçen gün büyüyen ve güçlenen büyük Türkiye düşmanlıklarını bir kez daha ortaya koşmuşlardır. Halkımız en güzel cevabı 16 Nisan'da verecektir" dedi.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT