1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Avukat Çetin’in Kanaryaları dünya birincisi

Avukat Çetin’in Kanaryaları dünya birincisi

İtalya'da düzenlenen Dünya Damızlık Kuşlar Şampiyonasına katılan avukat Aziz Çetin'in kanaryaları 2 dünya birinciliği, bir dünya ikinciliği ve bir...

Avukat Çetin’in Kanaryaları dünya birincisi

İtalya'da düzenlenen Dünya Damızlık Kuşlar Şampiyonasına katılan avukat Aziz Çetin'in kanaryaları 2 dünya birinciliği, bir dünya ikinciliği ve bir dünya üçüncülüğü elde etti.

Bu yıl İtalya'nın Cesena kentinde düzenlenen 66'ncı Damızlık Kuşlar Dünya şampiyonasında, Antalya'dan yarışmaya katılan avukat Aziz Çetin'in kanaryaları damga vurdu. Çetin, binlerce kanaryanın yarıştığı Gloster Kanarya ırkında dereceler elde etti. Cesena'da 16-21 Ocak tarihleri arasında yapılan ve dünya ülkelerinden binlerce kanarya katıldığı yarışmalarda Aziz Çetin'in takım olarak yarışmaya gönderdiği Melanin Ahraç takımı dünya 1'ncisi, Lipokrom tepeli tekli kanaryaları dünya 1'nci ve 2'ncisi, yüzde 100 Melanin kabak tekli kanaryası da dünya 3'ncüsü oldu.

Çetin, "Dünya ülkelerin yarıştığı bu tür organizasyonlarda derece almak ve başarılı olmak ülkemiz adına çok önemli ve çok güzel. Bu yarışmaya katılmamızda emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Avukat Çetin’in Kanaryaları dünya birincisi

Avukat Çetin’in Kanaryaları dünya birincisi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT