Ayasofya anketinde çarpıcı sonuç! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzü gülecek

AK Parti'nin Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılmasına yönelik yapılan anketin sonuçları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunuldu. Ankette çıkan oylamaya göre Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması doğru bulunurken, ilk namazın ne zaman kılınacağı dahi kesinleşti.

Ayasofya anketinde çarpıcı sonuç! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzü gülecek

AK Parti’nin Ayasofya ile ilgili yaptırdığı anketin sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzünü güldürecek. AK Parti AR-GE Başkanı Hamza Dağ tarafından sunulan ankete göre; AK parti ve MHP’lilerin yüzde 90’ı, İYİ Parti tabanının yüzde 70’i ve CHP tabanının yüzde 40’ının Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılmasını doğru bulduklarını ifade etti.

Bu yönde bir düzenlemeyi desteklemeyenler ise uluslararası ilişkiler ve AB’nin olası tepkisini gerekçe gösterdi.

Ayasofya anketinde çarpıcı sonuç! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzü gülecek

DAVADA ÇIKACAK KADAR AYASOFYA'NIN KADERİNİ BELİRLEYECEK

Milliyet'in haberine göre; Danıştay’ın 2 Temmuz’da Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneği’nin, Ayasofya’yı müzeye dönüştüren Bakanlar Kurulu kararının iptali için açtığı davadan çıkacak kararın, Ayasofya ile ilgili atılacak adımda etkili olacağı kaydediliyor.

İLK NAMAZ 15 TEMMUZ'DA KILINACAK

Danıştay’ın ret kararı vermesinin de hükümetin tasarrufuna engel oluşturmayacağı belirtiliyor. AK Parti kurmayları, müze statüsünün kaldırılması planlanan Ayasofya’da ilk namazın 15 Temmuz’da kılınabileceğini ifade etti.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡