1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Ayfer Kordu kimdir?

Ayfer Kordu kimdir?

Ayfer Kordu hakkında birçok kişi tarafından internette arama yapılıyor. MİT ve TSK'nın koordineli çalışmasıyla Irak'ın Kandil bölgesinde gerçekleştirilen harekatta, PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın kırmızı kategorideki sorumlusu Ayfer Kordu, nokta atışıyla hedef alındı. Peki Ayfer Kordu kimdir? Detaylar haberimizde.

Ayfer Kordu kimdir?

Ayfer Kordu ile ilgili olarak internette arama yapılıyor. "PKK'lı Ayfer Kordu" öldürüldü haberlerinin basında yer alması ile Ayfer KoRdu internette araştırılmaya başlandı. Peki Ayfer Kordu kimdir? Ayrıntılar haberimizde.

Ayfer Kordu kimdir?

AYFER KORDU KİMDİR?

Ayfer Kordu MİT ve TSK'nın koordineli çalışmasıyla Irak'ın Kandil bölgesinde gerçekleştirilen hava harekatında PKK'nın kadın yapılanması KJK'nın başındaki teröristti. Ayfer Kordu nokta atışıyla hedef alındı.

MİT'in elde ettiği istihbarat doğrultusunda 13 Eylül 2019'da düzenlenen hava harekatıyla hedef alınan PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu "Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun kırmızı kategoride arandığı belirlendi.

"Bese Erzincan" kod adlı Ayfer Kordu'nun terör örgütüne 1980'li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda yer aldığı öğrenildi.

PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu Ayfer Kordu'nun, "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran ve "Sözder Avesta" kod adlı Nuriye Kesbir gibi üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu tespit edildi.

Ayfer Kordu kimdir?

Ayfer Kordu kimdir?

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT