1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AYGAD 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

AYGAD 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

AYGAD 3. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi
      15 Aralık Cumartesi günü PESİAD Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Merkezinde yapılan kongreye 50’ye yakın üye katıldı. Divan Başkanlığı’nı derneğin kurucularından,  aynı zamanda İstanbul İl genel Meclisi Üyesi’de olan Kenan Çakal yaptı.
 
Ümit Kahyaoğlu ile Yeniden...
 
      Ümit Kahyaoğlu’nun ikinci kez aday gösterildiği kongrede hazırlanan liste, üyelerin oyçokluğu ile kabul görerek seçildi. Seçimin tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Ümit Kahyaoğlu, “Beni ve yönetim kurulu üyelerini tercih ettiğimiz için teşekkür ederim. Yeni dönemde arkadaşlarımızın çözüm bekleyen pek çok sorununa çözüm getirmek için yoğun bir çaba harcayacağız. Öncelikle konmuz derneğimizin yer sorunudur. İlk fırsatta bu konuya ağırlık vereceğiz” dedi.
 
Genel Kurulu 3 yılda bir yapılacak...
 
      İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nde tüzük değişikliği de yapıldı. Buna göre daha önce tüzüğün 12’nci maddesinde her yıl yapılması yazılan kongre’nin 3 yılda bir yapılması kararı alındı. Bu kararın alınmasında, derneğin Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na üye kabul edilmesi sonrasında ortaya çıktığı üyelere açıklandı.
 
Yeni Yönetim Kurulu’nda 4 yeni isim yer aldı...
 
      Genel Kurul öncesi AYGAD’ın kuruluş amacı ve bugüne kadar alınan mesafeler hakkında üyeleri bilgilendiren Ümit Kahyaoğlu, “14 kişiden oluşan Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri’nde 4 arkadaşımıza yeni görev vererek yönetime dahil olmasını arzu ettik. Ocak ayından itibaren yöentim kurulu toplantılarına her ay farklı bir ilçede yapacağız” dedi.
 
      Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin Ümit Kahyaoğlu Başkanlığı’ndaki yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Hakan Manici, Kadir Toprakkaya, İbrahim Şahin, Ömer Faruk Gerçek, Aytekin Yaşar, Halil Topal, Kader Gür, Yasemin Eryıldız, Musa Has, Necmi Sezen, Selim Akdoğan, Barış Arslan ve Selen Dinç...
 
Bu yıl kongrede ilk defa Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegeleri de seçildi.
Ümit Kahyaoğlu, Halil Topal, İbrahim Şahin ve Hakan Manici TGF delegesi oldular.
      Kongreden sonra hep birlikte Gülistan Sofrasında öğle yemeği yiyen AYGAD Yönetimi ve üyeler daha sonra birlikte gazeteci Ahmet Siraç’ın cenaze namazına katıldılar.

HABERE YORUM KAT