1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (AYGAD) Gazeteciler Gününde Bir Araya Geldi

(AYGAD) Gazeteciler Gününde Bir Araya Geldi

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Pendik’te gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

(AYGAD) Gazeteciler Gününde Bir Araya Geldi

galeriye_git-007.png

İstanbul Anadolu Yakası’nda 2010 yılında kurulan AYGAD, her 10 Ocak’ta olduğu gibi bu yılda bir etkinlik düzenledi. Pendik Gülistan Sofrası’nda gerçekleşen kahvaltılı programa yaklaşık 40 medya mensubu katıldı.

Kısa bir açış konuşması yapan Tuzla Olay Gazetesi İmtiyaz sahibi Sevgi Ercan, İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Kahyaoğlu’nu günün anlam ve önemini belirten konuşma yapmak üzere sahneye davet etti.

İstanbul Yerel Medyası’nın zor şartlara rağmen başarıyla gazetecilik mesleğini icra ettiğine dikkat çeken AYGAD başkanı Ümit Kahyaoğlu, “ Türkiye’de Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan desteği olmadan yayın yapan medya yalnızca İstanbul yerel medyasıdır. Güç şartlar altında başarıyla görevimizi ifa ediyoruz. Hiçbir yerel gazete resmi ilan almadan yayın yapmaktadır. Ben bu durumu Anadolu’daki gazete sahipleriyle paylaştığım zaman gülüyorlar. “Resmi ilan desteği olmadan yerel gazete çıkarılır mı?” diyerek hayretlerini ifade ediyorlar.”dedi.

Devletin, özellikle de hükümetin İstanbul Yerel Medyası’nı görmezden geldiğinin de altını çizen Kahyaoğlu, “ Hükümetimiz, medyayla ilgili kurumlar, mutlaka İstanbul Yerel Medyası ile ilgili çalışma yapmalıdır. Yaygın medyanın merkezleri İstanbul’dadır. Bu da yerel medyayı olumsuz etkilemektedir, dezavantajlı medya konumuna getirmektedir.” şeklinde konuştu.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Kahyaoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Kıymetli arkadaşlar, hepinizin bildiği üzere ülkemizde basın denilince İstanbul basını ve Anadolu medyası akla gelmektedir. İstanbul’dan kastedilen ise ulusal basın şimdiki tabiriyle yaygın basındır. İstanbul’da yerel medya gerçeği de vardır. Ancak hep görmezden gelinmektedir. Adeta yok sayılmaktadır. Halbuki İstanbul’da binden fazla yerel medya kuruluşu vardır. Biz tüm dezavantajlarımıza rağmen bu mesleği icra ediyoruz. Hemde yıllardır icra ediyoruz. Aramızda 20-30 yıldır gazetecilik mesleğini başarıyla icra eden arkadaşlarımız vardır. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan fedakarca yerel medya mesleğini icra eden meslektaşlarımız var.

Ben buradan tüm arkadaşlarımızı gösterdikleri üstün fedakarlıktan dolayı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde  önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim,” şeklinde sözlerine son verdi.

Daha sonra toplantıya katılan medya mensuplarına çeşitli hediyeler takdim edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.