1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. AYSO Başkanı Şahin, AYSER raporunu Bakan Zeybekci’ye iletti

AYSO Başkanı Şahin, AYSER raporunu Bakan Zeybekci’ye iletti

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye Aydın Serbest Bölgesi (AYSER) çalışmaları hakkında...

AYSO Başkanı Şahin, AYSER raporunu Bakan Zeybekci’ye iletti

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye Aydın Serbest Bölgesi (AYSER) çalışmaları hakkında bir rapor sundu.

Bakan Zeybekci'ye AYSER kuruluş çalışmaları hakkındaki bilgilendirme raporunu veren Şahin, "AYSER, Aydın ekonomisine yön vereceğine inandığımız bir projedir. Ekonomi Bakanlığınız bünyesinde hazırlanan ve TBMM" de kabul edilen Yeni Nesil Serbest Bölgeler Kanunu olarak adlandırılan düzenlemeler ile serbest bölgelerin kuruluşu ve faaliyete geçişi daha işlevsel hale gelmiştir. Bu kapsamda Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci'ye teşekkür ettim ve AYSER çalışmaları hakkında bilgi verdim. Aydın Serbest Bölgesi faaliyete geçtiği ilk 10 yılsonunda ilave 10 bin yeni istihdam ve ilave 1,5-2 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşacağını düşünüyoruz. Bu büyüklükteki projenin gerçekleşmesinde ilk olarak yapılması gereken detaylı bir fizibilite çalışmasıdır. Mevcut durumda bu çalışma Kalkınma Bankası tarafından yürütülmektedir. Sayın Bakanımıza fizibilite çalışmalarının tamamlanması ile AYSER için Bakanlığımıza başvurumuzu yapacağımızı ilettim. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci" nin "Aydın" da bir serbest bölge kararı verdik. 2017" de Aydın serbest bölgesine kavuşacak. Yerle ilgili çalışma bittiğinde Bakanlar Kurulu kararını söz ben yazacağım" şeklindeki değerlendirmesi Bakanlığın Aydın'da kurulacak serbest bölgeyi ne kadar önemsediğini göstermektedir" diye konuştu.


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.