Azerbaycan'a asker gönderilecek mi?

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, Azerbaycan'a asker gönderilip gönderilmeyeceği ile ilgili soruyu da yanıtladı. Peki Azerbaycan'a asker gönderilecek mi? İşte detaylar...

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi?

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi? AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, Azerbaycan'a asker gönderilip gönderilmeyeceğine ilişkin yöneltilen soruyu da yanıtladı. Peki Azerbaycan'a asker gönderilecek mi? İşte detaylar...

AZERBAYCAN'A ASKER GÖNDERİLECEK Mİ?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan'a asker gönderilip gönderilmeyeceğinin sorulması üzerine "Biz Azerbaycan'ın yanındayız diyoruz. Bugün de ilk defa kendi bayrağımızın yanında Azerbaycan bayrağıyla toplantı yapıyoruz. Ayrıntıya girmeye gerek yok. Zaten askeri ve diğer alanlarda işbirliğimiz var. Azerbaycan'ın Ermenistan karşısındaki duruşuna aynı şekilde katılıyoruz." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi?

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK'TEN AÇIKLAMALAR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"Sadece kirleten ülke olmamanın yeterli olmadığını. Emine Erdoğan öncülüğünde gerçekleşen sıfır atık projesinin ne kadar önemli olduğu görülüyor. Çeşitli kurumlara uygulanmasıyla birlikte ilerici sonuçlar alınmaya başladı. Yerli Otomobilin sıfır emisyonla çalışacak olması da bu konudaki hassasiyetimizi gösteren bir durum.

Kuveyt Emiri'nin öldüğüne dair bir haber var. Allah'tan rahmet diliyoruz.

"DAĞA GÖTÜRÜLEN ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ KURTARMAK İÇİN ANNELERİN VERDİĞİ BU MÜCADELEYE DESTEK VERMELİYİZ"

Türkiye'nin terörle mücadelesi dünyanın en haklı bir mücadelesidir. Erdal Çetin, 13 yaşındayken terör örgütü tarafından dağa çıkarılmıştı. Bu çocuk anne babasına kavuşmuş oldu. Ne kadar vahşi bir örgütle karşı karşıya olduğumuzu bu vesileyle görmüş olduk. Annelerimize hürmetlerimi gönderiyorum. Bazı partilerin bu konuya hiç girmemesi dikkatimizi çekiyor. HDP ile aynı düzlemde durması kabul edilebilir bir şey değildir. Çocuk yaşta dağa götürülen bu çocukların geleceğini kurtarmak için annelerin verdiği bu mücadeleye destek vermeliyiz.

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi?

"ERMENİSTAN ORADA İŞGALCİDİR"

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Bu Azerbaycanlı kardeşlerimizle kendi kaderimizin aynı gördüğümüzün kanıtıdır. Ermenistan ateşkesi ihlal etti. Köylere soykırım vari bir saldırıda bulundu. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki mesajı nettir; Türkiye, Azerbaycan'ın her zaman yanındadır. Ermenistan'ın bu sivil yerlere saldırısı, uluslararası hukukun açık bir ihmalidir. Eğer bir yerde saldırgan varsa taraflara itidal tavsiye ediyoruz demek saldırganı teşvik etmektir. Biz bu saldırganlık karşısında Azerbaycan'ın meşru müdafaa hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Ermenistan orada işgalcidir. Azerbaycan topraklarını acil terk etmelidir. Ermenistan saldırgandır, barışı bozan bir provokasyona imza atmıştır. Ermenistan işgal ettiği toprakları terk ettiği anda sorun çözülür. Yeterli bir tepkinin ortaya çıkmamasının yanında Minsk grubunu da ele almak gerekiyor. Minsk 3'lüsü diye referans veriliyor ama çözdüğü tek kalem yoktur.

Azerbaycan'a asker gönderilecek mi?

"CHP YÖNETİMİ BUNA UYANACAK MI?"

Mesele ortaya çıktıktan sonra haber yayınlandıktan sonra biz bekledik. Acaba bu lafı düzeltecekler mi? CHP yönetimi buna uyanacak mı? Milli ve büyük meselelerde vatandaşımız buna tek yürek olarak seslenmektedir. CHP yönetiminden yükselen bu seslerin aksine vatandaşlar büyük tepki gösteriyor.

POMPEO'NUN KIBRIS ADASINI ZİYARETİ

Pompeo'nun bir ziyareti yine gerçekleşti. 1 aydan kısa bir sürede ABD bakanı 2 kez ziyaret etmiş oldu. Kıbrıs adasını ziyaret ettiğinde de Rum tarafını ziyaret etti, Türkiye tarafını ziyaret etmedi. Bu da tarafsızlığa gölge düşüren bir durumdur.

Bizim müttefiklik ilişkilerimiz açısından yakışıksız bir durum ortaya çıkar. Hem NATO ile ayrıştırma konusunda politik bir süreç yürütülürken, hem de Türkiye, Yunanistan'la istişafi masasına oturmaya hazır olduğunu söylerken burada tek taraflı olarak Rum Kesimini ziyaret edilmesi çözümsüzlük konusunda teşvik edilmesi anlamına gelir.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN 'TEKNOFEST' AÇIKLAMASI

Yapay zekalar, teknolojinin geldiği nokta yepyeni bir döneme geçtiğimizi gösteriyor. Paradigma değişimi küresel rekabette taşların yerinden oynayacağını yeni bir döneme girildiğini gösteriyor. Genç kardeşlerimizi bu alanla buluşturmak çok önemli. Dünyada 3 yıldır düzenlenen dünyanın en büyük uzay ve teknoloji festivali unvanına sahip TeknoFest bu bakımdan çok önemli. Burada gençlerin yeni teknolojik imkanlarla buluşması, kendi projelerini hayata geçirmesi çok önemli.

"UYGUR TÜRKLERİ, ÇİN'DE REFAH VE HUZUR İÇİNDE YAŞAMALIDIR"

Dünyadaki gelişmelere bakarken bütün bu insan haklarının ihlallerinin söz konusu olduğu coğrafyaları gözden geçiriyoruz. Uygur Türklerinin durumunu yakından olarak izliyoruz. Bizim bu konudaki tek arzumuz Uygur Türkleri'nin Çin'de refah ve huzur içinde yaşamasıdır. Uygur meselesinin şeffaflık ve işbirliği içerisinde ele alınması gerektiğini arzu ediyoruz.

KOBANİ SORUŞTURMASI

Diyarbakır'da olaylar başladı. 7-8 Ekim'de Türkiye genelinde isyanlar başladı. 37 vatandaşımız bu eylemlerde hayatını kaybetti, 761 vatandaşımız yaralandı. O zaman hangi siyasilerin bu eylemler olurken nasıl teşvik dili kullandığı kayıtlarda duruyor. Bölgedeki diğer Kürt unsurlardan Kobani Kürtlerine yardım etmeye çalışan Kürtleri PKK engelliyordu. Yeter ki PKK'nın propagandası yapılsın diye. PKK istiyor ki oradaki Kürtler ölsün, kendi propagandasını yapsın. Sayın Cumhurbaşkanımızı arayanlar hiçbir şey yapmadılar.  Cumhurbaşkanımız sayesinde yardım eli uzatıldı, 100 bin Kürt vatandaşı Türkiye'ye alındı. Tamamen insanı sebeplerle Türkiye oradaki Kürt vatandaşların canını kurtardı. Bu kadar zaman geçtikten sonra niye böyle yapılıyor. Bu yargının bileceği iş. Sonuç itibariyle biz dosyaları bilemeyiz. Ama Türkiye'de Kobani olayları birilerinin açık ifadeleriyle "PKK terör örgütü değildir" diyenler o gün açıkça isyan çağrısı yaptılar. İnsanların öldürülmesine, dükkanların yağmalanmasına çağrıda bulundular. Yargısal süreç, hukuka uygun bir şekilde sürüyor. Şimdi birileri çıkıp, terör örgütüne "PKK terör örgütü değildir" dediğinin o kişinin demokratik bir zihniyetin içinde kaldığını söylebilir miyiz? Bir kişi kendisine siyasetçi diyorsa, siyasal katılma yolu demokrasiden yana olmak, hukuktan yana olmak bakımından açıktır tabi ki. Bunun da 1. maddesi teröre karşı olmaktır.

AZERBAYCAN'A ASKER GÖNDERİLECEK Mİ?

Biz Azerbaycan'ın yanındayız diyoruz. Bugün de ilk defa kendi bayrağımızın yanında Azerbaycan bayrağıyla toplantı yapıyoruz. Ayrıntıya girmeye gerek yok. Zaten askeri ve diğer alanlarda işbirliğimiz var. Azerbaycan'ın Ermenistan karşısındaki duruşuna aynı şekilde katılıyoruz.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN POMPEO'YA SERT TEPKİ

Sayın Pompeo'dan beklemediğimiz bir açıklama soğukkanlığını kaybeden Türkiye değil Yunanistan'dır. Türkiye Cumhurbaşkanına çirkin ifadelerle saldıranlar onların medyasıdır. Sayın Pompeo cümleyi yanlış kurmuş. Kurması gereken cümle "Türkiye'nin bu konuda gösterdiği diplomatik yaklaşıma ve soğukkanlılığına teşekkür ediyoruz. Yunanistan'dan da bunu bekliyoruz." demeliydi. Akdeniz'deki barışı destekliyoruz. Yunanistan'la tarafgil mesajlar vererek sorunun çözümüne pozitif katkı sağlamamış oluyor.

"TÜRKİYE ERMENİSTAN'A AİT UÇAĞI VURMADI"

Ermenistan'ın PKK ile yakınlığı ortaya çıktı. Bugün de Türkiye'nin F-16'sının Ermenistan'ın uçağını düşürdü diye yalan haber yayınladılar. Oraya paralı asker götüren, başka unsurlarla bağlantılı olan, insanlık suçu yapan ve bunları gizlemeye çalışan Ermenistan, Türkiye'ye karşı propaganda geliştiriyor.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Nazime isminin anlamı nedir, Nazime ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Nazime isminin anlamı nedir, Nazime ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Ceylin isminin anlamı nedir, Ceylin ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Ceylin isminin anlamı nedir, Ceylin ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Özdoğa isminin anlamı nedir, Özdoğa ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Özdoğa isminin anlamı nedir, Özdoğa ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Mehcur isminin anlamı nedir, Mehcur ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Mehcur isminin anlamı nedir, Mehcur ne demektir? Kuranda geçiyor mu?
Çok Okunanlar
Beyaz Saray: Biden'in Çin'deki protestoları yakından izlediğini açıkladı
Beyaz Saray: Biden'in Çin'deki protestoları yakından izlediğini açıkladı
Nijerya'nın Kaduna eyaletinde silahlı çetelerin rehin aldığı 9 kişi kurtarıldı
Nijerya'nın Kaduna eyaletinde silahlı çetelerin rehin aldığı 9 kişi kurtarıldı
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da otoyola giren deve trafiği birbirine kattı
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da otoyola giren deve trafiği birbirine kattı
Elon Musk'tan yeni Twitter açıklaması "ifade özgürlüğünü kısıtlamasına" ilişkin şirket dosyaları yayımlayacak
Elon Musk'tan yeni Twitter açıklaması "ifade özgürlüğünü kısıtlamasına" ilişkin şirket dosyaları yayımlayacak
Yorumlananlar
Burak Bulut kimdir, nereli, kaç yaşında? Sevgilisi var mı?
Burak Bulut kimdir, nereli, kaç yaşında? Sevgilisi var mı?
A Spor sunucusu Melike Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi,?  Biyografisi
A Spor sunucusu Melike Çelik kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi,? Biyografisi
Alp Pehlivan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Hangi takımları çalıştırdı? Hangi takımı tutuyor? biyografisi
Alp Pehlivan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Hangi takımları çalıştırdı? Hangi takımı tutuyor? biyografisi
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın ifadeleri bu kadar da olamaz artık dedirtti
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın ifadeleri bu kadar da olamaz artık dedirtti