1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. B.B.P Lideri Topcu:Hukuku Kutluyorum

B.B.P Lideri Topcu:Hukuku Kutluyorum

B.B.P Lideri Topcu:Hukuku Kutluyorum

Partisinin Pendik ilçe başkanlığınca düzenlenen "Birliğe Çağrı Gecesi"nde konuşan BBP Genel Başkanı Topçu, DTP'nin kapatılmasıyla ilgili, "Hukuku kutluyorum. Olması gereken buydu" dedi.


Yalçın Topçu, partisinin Pendik ilçe başkanlığınca, Pendik Belediyesi etkinlik çadırında düzenlenen ''Birliğe Çağrı Gecesi''ne katıldı.

Burada bir konuşma yapan Topçu, DTP'nin kapatılmasıyla ilgili, ''hukukun bir karar aldığını ve hukuka ulus olarak saygı duyulacağını'' belirterek, şunları kaydetti:

''Hukuku kutluyorum. Olması gereken buydu. Çünkü bunlar meclise geldiklerinden bu tarafa milletin değil, adeta eşkıyanın sözcüsü, yandaşı ve yardakçısı kesildiler. 'Milletin sinesine döneceğim' diyorlar. Ne sinesi? Milletin sinesinden mi geldin sen? Sen Kandil'in dağlarından, İmralı'nın icazetiyle geldin. Senin gideceğin sine milletin sinesi değil, Kandil'in tepesi. Bu millet büyük seçimlerde sizin defterinizi dürecek.''

İktidarın bu konuda yapmış olduğu çalışmaları da yeterli bulmadıklarını savunan Topçu, ''Mecliste iktidarıyla muhalefetiyle ülkenin en önemli meselelerinde, rahmetli genel başkanımızın dediği gibi 'top çevirenler', yarın olacak ilk seçimde milletin şamarını yiyecekler'' diye konuştu.


-ŞEHİT EVİNE ZİYARET-

Topçu, daha sonra, Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Jandarma Onbaşı Cengiz Sarıbaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Topçu, buradaki konuşmasında, ''Kürdüyle, Türküyle, Çerkeziyle, ulusun kardeş olduğunu'' belirterek, ''Bu topyekun milletin düşmanı da PKK'dır. Allah'ın izniyle bu şehadetler, milletin birliğini ve beraberliğini daha da perçinleyecektir. Biz beraber yaşamak kararından asla vazgeçmeyeceğiz. Millet olarak bunu göreceğiz. 'Kürt bizim kardeşimiz' diyeceğiz, 'PKK bizim düşmanımız' diyeceğiz'' dedi.

HABERE YORUM KAT