1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Babasının annesini öldürmesine tanık olan kadın: Ben annemin can çekiştiğini gördüm

Babasının annesini öldürmesine tanık olan kadın: Ben annemin can çekiştiğini gördüm

Türkiye'nin kanayan yarası kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Burdur'da mevsimlik işçi olarak çalışan Sevil Özel, eski eşi tarafından, kızı Menekşe Altun'un gözleri önünde 12 bıçak darbesiyle öldürüldü. Menekşe Altun o anı, ''Ben annemin can çekiştiğini gördüm.'' diyerek anlattı.

Babasının annesini öldürmesine tanık olan kadın: Ben annemin can çekiştiğini gördüm

Sevil Özel, geçen yıl eski eşi Tarkan Altun'dan boşanarak 3 çocuğu ile birlikte Denizli'nin Çivril ilçesinden Burdur Çavdır'a geldi. Burada mevsimlik işçi olarak işe başlayan Özel, rahatsızlanınca hastaneye gitti.

KIZININ GÖZÜ ÖNÜNDE 3 ÇOCUĞUNUN ANNESİNİ BIÇAKLADI

Çıkışta da hastaneye yakın bir mağazada çalışan kızı 17 yaşındaki Menekşe Altun'un yanına uğradı. Anne kız, evlerine doğru yürümeye başladı. Ancak sokak ortasında karşılarına elinde bıçakla Tarkan Altun çıktı. Sevil Özel kaçmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Altun, kızının müdahalesine rağmen eski eşini 12 yerinden bıçaklayıp, kaçtı.

Ağır yaralı olarak Çavdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadın kurtarılamadı.

Sevil Özel'in cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsinin ardından Denizli'nin Çivril ilçesinde toprağa verilmek üzere, kardeşi Ekrem Özel ve kızı Menekşe Altun tarafından teslim alındı.

Babasının annesini öldürmesine tanık olan kadın: Ben annemin can çekiştiğini gördüm

CİNAYETE TANIK OLAN KADIN O ANLARI GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Cinayete tanıklık eden Menekşe Altun, yaşadıklarını anlattı:

"Annem hastaneye gelmişti. Hastanede işi bittikten sonra birlikte eve gidiyorduk. Tam çarşının ortasında babam arkamızdan geldi. Bize 'Durun' dedi. Biz de durmayınca, koşarak yanımıza geldi. Elindeki bıçağı annemin boğazına dayadı. Babamı yere yıktım. Sonra bana vurdu ve geriye itti. Onu yine de bırakmadım. Annemi yere yatırarak, bıçaklamaya başladı. Tüm gücümle onu yere yıktım ve kaçtı. Anneme 12 bıçak darbesi vurmuş. Annem kanlar içerisindeydi. Ambulans geç gelir diye çalıştığım iş yerine koşarak, yardım istedim. İş yerindeki bir ağabeyim arabasıyla geldi. Bu arada, yoldan geçen bir hemşire anneme ilk müdahaleyi yaptı. Sonrasında ambulans geldi ve götürdü.

''BEN ANNEMİN CAN ÇEKİŞTİĞİNİ GÖRDÜM''

Ama ben annemin can çekiştiğini gördüm. Annemle konuşamadım. Çünkü ben ona yardım bulmaya çalışıyordum."

Polis, kaçan eski kocayı arıyor.Babasının annesini öldürmesine tanık olan kadın: Ben annemin can çekiştiğini gördüm

Gülistan Başköy
Gündem Editörü
HABERE YORUM KAT