1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bafra Belediyesi Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı

Bafra Belediyesi Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı

Bafra Belediyesi, Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kent Ormanı yapılacak alanda incelemelerde bulundu.

Bafra Belediyesi Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı

Bafra Belediyesi, Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kent Ormanı yapılacak alanda incelemelerde bulundu.

Bafra Belediyesinin hayata geçireceği Bafra Kent Ormanı'nda yeşil alanlar, çocuk oyun parkı, yürüyüş yolları, kamelyalar, piknik ve dinlenme alanı, ayrıca sosyal alanlar olacak. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada, "8 önemli proje ve hizmeti hayata geçirme çalışmalarına başlattık. Bunlar içerisinde olan bayanlar için ücretsiz olarak düzenlediğimiz "Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri" hazırlıklarımızı tamamladık, müracaatlarımızı alıyoruz. 65 yaş üstü bay ve bayan emekli ve yaşlılarımızın faydalanacağı "İkinci Bahar Lokali" inşaatı devam ediyor. "Bafra Kent Ormanı" çalışmalarımızı ise başlattık. Hazırlıkları biten ve başlayacağımız proje ve hizmetlerimizi de hemşehrilerimle paylaşacağım. Hepimizin bildiği gibi kent ormanları kent alanı içinde veya çevresinde yer alan ve insanlara rekreatif olanaklar sunabilen doğal ve yeşil alanlardır. Dolayısıyla da toplumun fizyolojik, psikolojik, ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunurlar. Kent ormanları günümüzde kentlerin yeşilliği olarak tanımlanmaktadır. Bu çok doğru ve yerinde bir ifadedir. Bafra Kent Ormanı ile sosyal hayatımıza doğanın imzasını atacağız" dedi.

Başkan Şahin, "Bir kısmına başladığımız ve bir kısmının hazırlıklarını da kısa bir süre sonra tamamlamış olacağımız bu 8 proje ve hizmetimiz sağlık, eğitim, dezavantajlı kesimler, sosyal hayat, bilgi, turizm, tarım ve istihdam alanlarında olacaktır. Bu proje ve hizmetler ile yaşlılarımıza, bayan kardeşlerimize, çiftçilerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve meslek sahibi olmak isteyen insanlarımıza önemli katkılar sağlayacaktır. 8 proje ve hizmetimiz içerisinde bulunan Kent Ormanları toplumlara estetik, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik faydalar sağlamaktadır. Bunu ilçemize kazandıracağız. Bu ilk çalışmamızdan sonra ise daha kapsamlı Kent Ormanı uygulamalarını yaygınlaştırarak gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.