1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bagadjdan 62 bin TL´yi çalan hırsızlar suç üstü yakalandı.

Bagadjdan 62 bin TL´yi çalan hırsızlar suç üstü yakalandı.

Bagadjdan 62 bin TL´yi çalan hırsızlar suç üstü yakalandı.
           Tuzla Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler son zamanlarda artan hırsızlık ihbarları üzerine harekete geçti.
 İhbarlarda evlere falcı kılığıyla gelen bazı kadınların vatandaşları kandırıp para ve ziynet eşyalarını çaldıkları belirtiliyordu. Başka ihbarlarda da tapu dairesi ve banka şubeleri önünden bankadan çekilen paraların otomobilden çalındığı söyleniyordu. 
       
          Tuzla Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler ihbarlar üzerine olayların gerçekleştiği noktalardaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemede evlere falcı bahanesiyle girenlerle banka ve tapu dairelerini önünde hırsızlık yapanların aynı kişiler olduğu tespit edildi..Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı ekipleri rutin uygulaması sırasında şüphelilerden Zehra M., (28) ve  Celal P.,(32)'ı Pendik'te yakaladı. Yakalanan şüphelilerin, yaklaşık 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası ve nakit para çaldıkları öne sürüldü.
 
       Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının sorularına ilginç cevaplar verdi. Zehra Mayalı gazetecilere, "Tarladan domates çaldım" diye karşılık verdi. Polis, organize olarak çalıştığı belirtilen diğer şüphelilerin peşinde.
 
       Zanlıların son yaptıkları hırsızlık ise bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde tapu dairesinde işlemlerini  yapıp parasını alan bir kişi, aracını yakındaki bir marketin önüne park ediyor. Takipteki şüpheliler, aracından inmekte olan kişinin yanından  otomobille geçiyorlar. Aracından inen kişi, kapıyı kumanda ile kilitlediğini zannediyor ancak şüpheliler jammer adı verilen sinyal kesici  cihazla kapılarının kilitlenmesini engelliyorlar. Kapıları kilitlediğini zanneden kişi, otomobilinin yanından uzaklaşıyor. Şüpheliler bir süre  sonra tekrar park halindeki aracın yanına geliyor. Otomobilde inen şüpheli, bagajdaki 62 bin TL'yi alıyor. Şüpheliler geldikleri otomobille hızla uzaklaşıyor.

HABERE YORUM KAT