1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. Bağdadi'den kurtulan kızın açıklaması: ''Aylarca tecavüzüne uğradım''

Bağdadi'den kurtulan kızın açıklaması: ''Aylarca tecavüzüne uğradım''

Bağdadi'nin yanından kurtarılan Yezidi genç kız dört ay boyunca yaşadığı dehşeti anlarak, "Bağdadi sık sık kendisine tecavüz edip dövüyordu." dedi.

ABD askerlerinin Mayıs ayında yaptığı bir baskınla serbest kalan Yezidi genç kız Bağdadi'nin ilk kez 2017'de İdlib'e kaçmaya çalıştığını söyledi. Genç kız konvoyun ana yollardan birinde ilerlediği sırada saldırı korkusuyla geri döndüğünü anlattı. Genç kız bu sırada 17 yaşındaydı.

Bir hafta boyunca Suriye'nin güneydoğusunda Irak sınırındaki Hacin kasabasında saklandılar. Daha sonra kuzeye, Suriye'nin DEAŞ'ın elindeki topraklarından sınır kasabası Daşişa'ya geçtiler.

Burada Yezidi genç kız dört ay boyunca Bağdadi'nin yardımcılarından biri olan kayınpederinin evinde kaldı. Genç kız Bağdadi'nin sık sık uğrayarak kendisine tecavüz ettiğini ve kendisini dövdüğünü anlattı. Bağdadi'nin yalnızca geceleri, spor ayakkabı giyerek ve yüzünü örterek seyahat ettiğini anlatan genç kız etrafında her zaman güvenlik amacıyla en az beş korumasının bulunduğunu ve bu kişilerin Bağdadi'ye "hacı" ya da "şeyh" diye seslendiklerini belirtti.

2018 yılının ilkbaharında başka bir adama köle olarak verilen genç kız bu kişi tarafından Daşişa'dan çıkartıldı. Bağdadi'yi en son burada gören genç kız DEAŞ liderinin arkasından kendisine Hediye olarak mücevher gönderdiğini anlattı.

06 Kasım 2019 Çarşamba 09:24
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar