1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu tarafından ''Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası'' vesilesiyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı'nın da katılımlarıyla Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde özel bir etkinlik düzenlendi.

Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Türkiye Görme Engelliler Derneği Başkan Yardımcıları Oğuzhan Karadağ ve İbrahim Holat, Kartal Görme Engelliler Derneği Başkanı Ercan Üçpınar’ın katılım gösterdiği ''Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası'' kapsamında düzenlenen etkinlik Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Programda görme engelli Mustafa Gürel, “Beyaz Baston” şiirini okuduktan sonra açılış konuşmasında, “Beyaz Baston görme engellinin hayatı. Beyaz baston olmasa görme engelli ne dışarı çıkabilir, ne sokağa çıkabilir, ne de kendi ihtiyaçlarını kendi görebilir” dedi.

Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuşmasında “Beyaz Baston haftası sadece bir haftaya sığdırılmayacak kadar önemli. Engelsiz Tuzla’yı daha yaşanabilir ve paylaşılabilir hale getirmek için eskiyle gelecek arasında köprüler oluşturmaya gayret ediyoruz. Gönlüyle bizi gören, yüreğiyle bizi hisseden ve bizi her zaman kucaklayan sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Tuzla halkına özellikle size hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Türkiye Görme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Oğuzhan Karadağ, konuşmasında “Bir hafta değil, 52 hafta Beyaz Baston Haftası. Bağımsızlığımızın simgesidir; beyaz baston. Beyaz baston bizim hayatımızın ortağıdır” dedi.

Bağımsızlığın simgesi; ''Beyaz Baston''

Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’nda eğitim alan öğrencilerden görme engelli Zübeyde Gülen, Muhammet Efe, Ömer Efe ve otizmli Anıl İpek’in solo konser verdiği etkinlikte, Beyaz Baston oyunu ve Özel Çocuklar Komisyonu Halk Oyunu Gösterisi büyük beğeni topladı. İstanbul Hoş Seda Görme Engelliler Müzik Grubunun dinletisiyle renk kattıkları program, izleyicilere hoş duygular yaşattı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı katılımcılara beyaz baston hediye ettiler.

HABERE YORUM KAT