Bahadır Altan kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Bahadır Altan kimdir? Çıkan son dakika haberlerinin ardından hakkında internette arama yapılan Altan, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Altan, Sabiha Gökçen'de meydana gelen uçak kazasına ilişkin tepki çeken açıklamalarda bulunmuştu. Peki Bahadır Altan kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

Bahadır Altan kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Bahadır Altan kimdir? Hakkında çıkan haberler sonrası Bahadır Altan, internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Birçok kişi Bahadır Altan hakkında internette arama yapıyor. Altan, Sabiha Gökçen'de meydana gelen uçak kazasına ilişkin tepki çeken açıklamalarda bulunmuştu. Bahadır Altan'ın Pegasus'taki görevine son verildi. Peki Bahadır Altan kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde...

Bahadır Altan kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Görevine neden son verildi? | Bahadır Altan Pegasus açıklaması

BAHADIR ALTAN KİMDİR?

Erzincan’da 27 Kasım 1957 tarihinde dünyaya geldiği bilinen Bahadır Altan'ın babası Gümüşhanenin Akçakale Köyünden Murat Altan'dır. Altan'ın annesi ise eski Bağlardan (Halgent) Zekiye Hanımdır. Tam adı Hüsnü Bahadır Altan olan eski pilotun son yıllarda ortaya koyduğu politik duruş eleştirilerin odağı haline gelmesine neden oldu.

Ailenin tek erkek çocuğu olan Altan ilkokula Erzincan'da başladıktan sonra babasının memuriyeti nedeniyle Ödemiş ve İzmir’e taşınır. Altan ilk ve orta öğrenimini buralarda tamamladıktan sonra Hava Lisesi ve Hava Harp Okulu’na girdi.

Altan gördüğü hava eğitimlerinin ardından 1978 yılında Teğmen olarak Hava Kuvvetlerine katılarak jet pilotu oldu. Bahadır Altan, 1992 yılına kadar Konya Malatya ve Eskişehir gibi çeşitli filolarda uçuş yaptı.

Öğretmenlik ve Test Pilotluğu yaptı. Silahlı Kuvvetler atış yarışmalarında tabanca dalında dereceler yaptı. Ordu Milli Takımında ülkemizi temsil etti. 1992 yılında Eskişehir 112. Filo’dan emekliye ayrılıp Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulunda 6 yıl Uçuş Öğretmenliği yaparak sivil pilotlar yetiştirdi. 1998–2008 yılları arasında kaptan pilot olarak uçtuğu THY’de aynı zamanda sendika temsilciliği yaptı.

2008 yılından itibaren mesleği olan havacılık dalında ve güncel politik konularda içerikler hazırlayan Bahadır Altan çeşitli dergi ve gazetelerde de havacılık ve sendikal örgütlülük üzerine yazılar yazarak yayınlamaktadır. Pegasus Hava Yollarında Kaptan Pilotluk yapan Bahadır Altan bu kurumda eğitmenlik görevini yürütmekteydi. Altan'ın Şenel Hanımla evliliğinden Şafak ve Çınar adında iki çocuğu bulunmaktadır. 

K24 kanalına konuşan emekli pilot albay Bahadır Altan'ın bu sırada kandil operasyonlarını eleştirmesi ve terör örgütüne "gerilla demesi" eleştirilere neden olmuştu. Altan daha öncede Türk askerini PKK kıyafeti giyerek köy basmakla ve bebekleri öldürmekle, MİT’i de otobüslere Molotof atmakla suçlamıştı. Altan genel seçimlerde ise açıkça HDP'ye oy istemişti.

Pegasus Hava Yolları'nda emeklilik yapan Altan'ın katıldığı CNN Türk canlı yayınında uçak kazası ile ilgili, "Ülke olarak bir duralım. Biz hala 3. havalimanındayız, hala kanal açıyoruz. Ülke freni patlamış kamyon gibi. Çığ düşen insanları kurtarmaya gidenler yaşamını yitiriyor. Deprem bekliyor İstanbul'u. Buna hazırlanalım bir duralım. Proje üstüne proje üretme yerine biraz aklıselim olmak gerekiyor. Azıcık duralım." ifadelerini kullanması şaşkınlığa sebep olmuştu.

BAHADIR ALTAN'IN TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Altan, Sabiha Gökçen'deki kazayla ilgili konuşurken konuyu yeni projelere getirmiş, "Proje üstüne proje yapmayalım. Biz hala 3. havalimanı ve kanal açıyoruz" demişti.

2
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡