1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahçeli 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı
Bahçeli 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

Bahçeli 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

MHP lideri Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan mesajında "Unutulmasın ki adımız Türk soyadımız zaferdir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Twitter"dan paylaşımlarda bulundu.

ADIMIZ TÜRK, SOYADIMIZ ZAFERDİR

"Zafer önce kafada kazanılır, sahada kararlaştırılır, birlik şuuruyla kaynatılıp tarihin sayfalarına kanla kaydedilir. 30 Ağustos işte budur. Unutulmasın ki, adımız Türk, soyadımız zaferdir." diyen Bahçeli, şunları söyledi:

DUMLUPINAR"DA VE İZMİR"DE İMZALANAN BİR DESTAN YAZDIK

"Savaş meydanlarında düşmanı yenmek askeri başarıdır. Bir başarıyı zafer yapan bağımsızlığa duyulan emsalsiz inanç ve sadakattir. Tarih, milletlerin zaferleriyle doludur. Ancak muzafferliğin en çok yakıştığı, en fazla özdeşleştiği şüphe yok ki büyük Türk milletidir. 30 Ağustos 1922"de yalnızca zafer kazanmadık; Büyük Taarruzla başlayıp Dumlupınar"da mühürlenen ve İzmir"de imzalanan bir destan yazdık.

ZAFER TÜRKİYE"NİN NİŞANESİ OLDU

Türk vatanı zaferlerimizin beşiğiyle sallandı, hamuruyla yoğruldu. Zafer Türklüğün sinesinden güneş gibi doğup Türkiye"nin nişanesi oldu. 30 Ağustos"ta zulmetin perdesi indi, esaretin süngüsü düştü, düşman defedildi; ve bir millet istiklalin bereketiyle silkindi. 30 Ağustos 1922"nin 94"ncü yıldönümünde Sakarya"daki ruha, Dumlupınar"daki cesaret ve cevvaliyete çok ihtiyacımız vardır.

AZİZ MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI"NI KUTLUYORUM

Bize de cihan zaferlerimizin nara ve sadasıyla görünüyor. Millet tarihi tekrar etmek için bekliyor. İhtiyaç ve mağduriyetler ikinci bir deri gibi milli bünyeye yapışsa da, karanlık bastırıp önümüzü kapatsa da, zafer Türk milletiyledir. Zafer önce kafada kazanılır, sahada kararlaştırılır, birlik şuuruyla kaynatılıp tarihin sayfalarına kanla kaydedilir. 30 Ağustos işte budur. Unutulmasın ki, adımız Türk, soyadımız zaferdir. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı"nı kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum"

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.