1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahçelievler'deki binanın çökme anı güvenlik kamerasında

Bahçelievler'deki binanın çökme anı güvenlik kamerasında

İstanbul Bahçelievler'de kentsel dönüşüm nedeniyle bir ay önce boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını tamamlarken binanın yıkılış anına ait anlar güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

İstanbul Bahçelievler'de bir ay önce boşaltılan 7 katlı bina dün öğle saatlerinde çöktü. Binanın neden çöktüğü bilinmezken, olay anına ait kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi'ndeki  7 katlı bina dün saat 14.44'de çöktü. Çöken binanın enkaz kaldırma çalışmaları gece saatlerine kadar devam etti. Saat 01.30 sıralarında enkaz kaldırma çalışması sona erdi. 

Belediye ekipleri enkazın kaldırılmasının ardından sokakları temizledi. Polis ve zabıta ekipleri de bina çevresindeki sokak girişlerine bariyerlerle güvenlik önlemi aldı. Ekiplerin, çöken binanın olduğu alanın çevresindeki güvenlik önlemleri devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi Narlı Sokak'taki 7 katlı boş bir binanın çökmesi üzerine, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ekipleri, yıkılan binanın çevresinde güvenlik önlemi alırken, enkaz altında insan olması ihtimaline karşı, AFAD ve Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekibi de olay yerine geldi.

Arama kurtarma ekipleri, dinleme cihazı ve arama kurtarma köpeği ile enkazda çalışma yaptı.

Çöken binanın yanındaki zarar gören bir apartman ve yakınındaki 4 bina da tedbir amaçlı tahliye edildi.

Binanın çökmesi sonucu bazı araçlarda hasar meydana geldi.

 

HABERE YORUM KAT