1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi ve yeni dünyaya gelen oğlu Hamza Salih ile ilgili Twitter'da yapılan bazı çirkin paylaşımlar büyük tepki çekti.

Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

Sosyal medyada bazı kullanıcılar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak ve dünyaya gelen oğlu Hamza Salih'e ilişkin çirkin paylaşımlar yaptı.

Bu durum sosyal medyada büyük tepki topladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından bu paylaşımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Körpecik yavruya, annesine, babasına çirkin iftiralarla saldırma düşkünlüğüne sapmış, ruhunu nefrete boğdurmuş; ağzı bozuk, fikri çürük, aynı havayı solumaktan hicap duyduğumuz güruhu kınamak bile zûl geliyor. İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir" ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Geçtiğimiz günlerde sahte duyarlılık gösterisi için sıraya girenler; konu, insanlıktan bihaber namussuzların sayın Cumhurbaşkanımızın kızı ve yeni doğmuş torununa saldırması olunca, kafalarını nasıl deve kuşu gibi kuma gömüyorlar hayretle izliyoruz. Yazıklar olsun!."

Bakan Albayrak'ın eşi ve yeni doğan oğlu ile ilgili çirkin paylaşımlara tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, Bakan Albayrak ve eşini doğan oğulları için tebrik ederek, şunları kaydetti:

"Hamza Salihin ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı bir evlat olmasını Cenab-ı Allahtan diliyorum. Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum. Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz. İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz."
 

MUHARREM İNCE'NİN PAYLAŞIMI

Muharrem İnce ise konuya ilişkin yaptığı paylaşımda "Sosyal medyada Esra Albayrak’a yönelik yapılan paylaşım ahlaksızlıktır. Bu tür paylaşımlar ister Başak Demirtaş’a yapılsın, ister Esra Albayrak’a yapılsın, kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmalıyız, kınamalıyız, yapanı da cezalandırmalıyız." ifadelerini kullandı.

"ESRA ERDOĞAN ALBAYRAK'A YÖNELİK AHLAK DIŞI SÖYLEMLERİ VE ÇİRKİN İTHAMLARI KINIYORUM"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, söz konusu çirkin paylaşıma "Kadınlara yönelik her türlü saldırının karşısında olacağımızı daha önce de belirtmiştik. Sayın Esra Erdoğan Albayrak’a yönelik ahlak dışı söylemleri ve çirkin ithamları kınıyorum. Allah evlatlarını güle güle büyütmeyi nasip etsin." diyerek tepki gösterdi.

"DURU BİR OLAYIN ÇİRKİNLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILMASINI ÇÜRÜMÜŞLÜK OLARAK GÖRÜYORUM"

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun konuya ilişkin attığı tweet ise şöyle:

"Esra - Berat Albayrak çiftini yeni doğan bebekleri dolayısıyla tebrik ediyorum... Bir bebeğin dünyaya gelişi gibi duru bir olayın çirkinleştirilmeye çalışılmasını çürümüşlük olarak görüyorum..."

"BÖYLE SİYASET OLMAZ"

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çirkin paylaşıma ilişkin şu ifadeleri kullandı: 

"Siyasete eşlerin, çocukların, torunların özne yapılması ayıptır, ahlaksızlıktır.

Böyle siyaset olmaz, böyle insanlık olmaz.

Esra Hanım'ı yeniden anne olmasından ötürü tebrik ediyorum.

Allah kendisine, vatanına milletine hayırlı bir evlat yetiştirmeyi nasip etsin."

AK PARTİLİ KAYA'NIN PAYLAŞIMI

Betül Sayan Kaya ise paylaşımında "İnsanlığınız, haysiyetiniz, insafınız nerede? Yeni doğmuş bir bebek ve lohusa annesine böyle aşağılıkça saldırmak nasıl bir ahlaksızlıktır? Milletimizi, Esra Albayrak Hanımefendi'ye yapılan ahlaksızlığa karşı sesini yükseltmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN ÇİRKİN PAYLAŞIMA TEPKİ

Canan Kaftancıoğlu; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak ve dünyaya gelen oğlu Hamza Salih'e ilişkin çirkin paylaşıma ilişkin "Günün ve gündemin yoğunluğundan şu an haberdar oldum. Esra Albayrak’ın kendisine ve yeni doğmuş evladına sağlık ve mutluluk dilerken kendisine yapılan aşağılık saldırı karşısında dayanışma duygularımı iletiyorum. Kadına karşı yapılan saldırılarda tüm kadınları yan yana bulacaksınız!" diyerek tepki gösterdi.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT