1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Bakan Arslan, Digor’da halka seslendi

Bakan Arslan, Digor’da halka seslendi

Partisinin Seçim Koordinasyon merkezlerini açmak için Kars'a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Digor'da halka seslendi.

Bakan Arslan, Digor’da halka seslendi

Partisinin Seçim Koordinasyon merkezlerini açmak için Kars'a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Digor'da halka seslendi.

Digor Kaymakamı Digor Belediye Başkan Vekili Mustafa Güngör'ü makamında ziyaret eden Bakan Arslan, burada kaymakam Güngör'den birifing aldı.

Bakan Arslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Eminim ki Kaymakam bey onun da gereğini yapacaktır Belediye Başkan vekili olarak. Elbette ki bize de bugüne kadar olduğu gibi merkezi hükümet olarak yapacaklarımız konusunda ne düşerse zaten yaptık, yapıyoruz. Siz bir çırpıda saydınız ama eminim ki köyleri de katarsanız bunun belki de 5 misli, 10 misli olanları saymadınız. Geçmişte de buraya geldiğimizde sadece Digor'da ve köylerinde yapılan yatırımları ve okulları saydığımızda 36 milyon liralık iş yapıldığı görülüyor. Münferiden sayıldığında sanki küçük işler yapıldığı gibi gözüküyor ama elbette ki onlara desteğimiz devam edecektir. Ancak aldığınız yerin sorumluluğu çerçevesinde Belediye olarak da yapacağınız işte de destek olacağız. Çünkü bizim hedefimiz insanımıza hizmet etmektir. Dolayısıyla Digorluya hem merkezi hükümet olarak hem de belediyeye vereceğimiz destek anlamında çift taraflı hizmet etmek istiyoruz, çift taraflı hizmetlerde bulunmak istiyoruz. sizde bu konuda gecenizi gündüzüne katarak inşallah onların ihtiyaçlarını bir an önce gidermek adına çalışmalarınızı yaparsınız" dedi.

Kars-Digor-Tuzluca Karayolu'nu hep önemsediğine de değinen Bakan Arslan, "Bölünmüş yol haline geliyor, sıcak asfalt haline geliyor. Geçen yıl başladık inşallah önümüzdeki yıl biterek bu bölgenin ekonomisinin daha da fazla canlanmasına sebep olacak ve yine Digor'un içindeki anayolun özellikle asfaltlanması önemli. Onu da Karayolları marifetiyle inşallah size destek olarak gereğini yapacağız. Böylece Digor'un başka ihtiyaçları var onu da biliyoruz. Onları da burada siz Kars'ta değerli valimin katkıları, Ankara'da da sayın milletvekilimin ve bizim takiplerimizle biz inşallah Digor'un hizmetlerini inşallah yerine getirip, Digorlunun yaşam konforunu daha da artırmak adına elimizden gelenleri yapacağız. Onu özellikle vurgulayayım"

Kaymakamlık binasından Digor meydanına geçen Bakan Ahmet Arslan burada halka seslendi. Arslan, binlerce Digorluya, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemini anlattı. Bakan Arslan'a Digorlular referandum öncesi "evet" sözü verdi. Arslan, daha sonra esnafı ziyaret ederek Digor Balediye Başkanlığı'na geçti. Bakan Arslan, buradan da Dağpınar Belediyesi'ni ziyaret etti.

Bakan Arslan, Digor’da halka seslendi

Bakan Arslan, Digor’da halka seslendi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT