1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Eroğlu, Burdur’da

Bakan Eroğlu, Burdur’da

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ABD'nin Kudüs kararını kınayarak, "ABD Başkanı, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak için...

Bakan Eroğlu, Burdur’da

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ABD'nin Kudüs kararını kınayarak, "ABD Başkanı, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak için bir adım attı ama biz bunu tanımıyoruz. Çünkü Kudüs bizim göz bebeğimizdir. Mescid-i Aksa da ilk kıblemizdir, Müslümanların ilk kıblesidir. Mukaddes bir yerdir, mukaddes bir yer olduğu Ayet-i Kerime'de de tescil edilmiştir. Mukaddes bir diyar, dolayısıyla buraya her Müslümanın sahip çıkması özellikle üzerinde durulması gereken bir husustur" dedi.

Burdur'da AK Parti Burdur Merkez İlçe Kongresine katılan Bakan Eroğlu, AK Gençlik üyelerinin "Kudüs bizimdir, bizim kalacak" sloganı üzerine, "İnşallah, Rabbim o günleri göstermeyi de bizlere nasip etsin" diye karşılık verdi. Kudüs'ün mukaddes bir yer olduğuna işaret eden Eroğlu, "Peygamber Efendimiz Hadis-i Şerif'inde şöyle buyuruyor, ibadet masadıyla seyahat edilebilecek üç yer vardır diyor, bunlardan birisi Mescid-i Haram'dır, yani Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi diğeri ise Mescid-i Aksa diyor, dolayısıyla Mescid-i Aksa, Kudüs bizler için mübarek bir değerdir, göz bebeğimizden, dolayısıyla ABD'nin bu tavrını kabul etmiyoruz, esasen Birleşmiş Milletlerin kararlarına da aykırıdır. Sahip çıkacağız ama şunu ifade edeyim, özellikle az önce bütün Müslümanların hedefi Türkiye, çünkü bu gönül coğrafyamızın son kalesi Türkiye'dir. Dolaysısıyla bütün herkes burayı düşürmek istiyor ama Allah'ın izniyle bunların hesapları varsa Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. İnşallah bu bayrak, bu topraklarda ilelebet dalgalanacaktır" dedi.

Bakan Eroğlu, konuşmasının devamında Burdur'un fahri hemşehrisi olmaktan şeref duyduğunu dile getirdi. Konuşmasının ardından Eroğlu, Burdur Valiliğini ziyaret etmek üzere kongre alanından ayrıldı.

Bakan Eroğlu, Burdur’da

Bakan Eroğlu, Burdur’da

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT