1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bakan Kaya Almanya’ya dönüyor

Bakan Kaya Almanya’ya dönüyor

Hollanda'da Türk Başkonsolosluğuna girmesine izin verilmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan'ın kendi özgür iradesiyle Almanya'ya dönmek...

Bakan Kaya Almanya’ya dönüyor

Hollanda'da Türk Başkonsolosluğuna girmesine izin verilmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan'ın kendi özgür iradesiyle Almanya'ya dönmek üzere hareket ettiği bildirildi.

Roterdam'daki krizin başından bu yana Bakan Kaya'nın yanında olan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Sayın Bakan kendi özgür iradesiyle Almanya'ya geri dönüyor. Korumaları da kendine eşlik edecek. Herhangi bir sınır dışı olayı söz konusu değil " dedi.

Hollanda polisinin uygulamalarını da eleştiren Yeneroğlu, "Milletimize yönelik özel kuvvetler ve atlı güçlerin insanları endişelendirecek davranması kabul edilebilir bir şey değil. Çok üzücü durumlarla karşı karşıya kaldık. Hollanda bu ayıbını nasıl kapatacak onu kendileri düşünsün" diye konuştu.

Roterdam'da toplanan Türk vatandaşların da evlerine dönmesi için çağrıda bulunduklarını dile getiren Yeneroğlu, bazı Türk diplomatların gözaltında olduğu şeklindeki bilgiler için de görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT