1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Koca: 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak

Bakan Koca: 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS puanına göre ÖSYM'nin merkezi yerleştirmesiyle 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS puanıyla ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Koca, müjdeyi Twitter hesabından vererek şu ifadeyi kullandı:

"KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. Bu atamaların, vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun."

HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALINACAK?

Bakan Koca, hangi alanlarda personel alınacağını da açıkladı. Buna göre 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı,biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyorterapist, iş ve uğraşı terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

NASIL TERCİH YAPILIR?

Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınladıktan sonra adaylar tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. Duyurular, Sağlık Bakanlığının Yönetim Hizmetleri  Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilecek.

 

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından Twitter üzerinden açıklandı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak olan olan 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı için detayları sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Halis Aygün başvuru kılavuzunun bu hafta içerisinde yayımlanacağını da duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün sözleşmeli sağlık personeli alımı için ayrıntıları Twitter adresinden paylaştı. Aygün atama kılavuzunun da bu hafta içinde yayımlanacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında 17 bin 689 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. İkiye bölünen atamaların ilki Aralık 2019'da yapıldı. İlk atama döneminde 8 bin 845 personelin ataması tamamlanmıştı.

Atama yapılan 8 bin 845 kadrodan 3 bin 763'ü hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 475'i sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerlerinden oluşmuştu.

Yerleştirme sonuçlarında; lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılmıştı.

 

 

HABERE YORUM KAT