1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Koca açıkladı: "Rize'deki Koronavirüs değil, Mevsimsel bir grip!"

Bakan Koca açıkladı: "Rize'deki Koronavirüs değil, Mevsimsel bir grip!"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rize Devlet Hastanesi'nde gözlem altında tutulan hastanın, koronavirüs değil mevsimsel grip olduğunun belirlendiğini ve  bugün taburcu edileceğini bildirdi.

Bakan Koca açıkladı: "Rize'deki Koronavirüs değil, Mevsimsel bir grip!"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rize Devlet Hastanesi'nde gözlem altında tutulan hastanın, koronavirüs değil mevsimsel grip olduğunun belirlendiğini ve bugün taburcu edileceğini bildirdi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Koca, koronavirüs şüphesiyle Rize Devlet Hastanesi'nde gözlem altında tutulan hastanın testlerinin tamamlandığını ifade etti.

Koca, "Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda incelenen numunelerde hastanın koronavirüs değil mevsimsel grip olduğu anlaşıldı. Hastamız bugün taburcu edilecek." bilgisini verdi.

NE OLMUŞTU?

Dünyayı tehdit eden koronavirüs nedeniyle Rize'de bir kişi Tayland'dan dönüşte yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurunca karantina altına alındı.Rize ve Trabzon'dan bir grup, iş için Tayland'a gitti. İsmi açıklanmayan gruptaki kişi, ülkeden dönüşünde, yüksek ateş şikayetiyle Rize Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Tayland'dan geldiği belirten hasta, koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Rize'deki tedavisinin ardından Trabzon'daki Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen hastadan kan örneği alınırken, araştırmaya gönderildi Kaynak: Rize'de koronavirüs paniği! Bir kişi karantina altına alındı.

 

HABERE YORUM KAT