1. HABERLER
  2. SAĞLIK
  3. Bakan Koca'dan flaş açıklama: Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı"

Bakan Koca'dan flaş açıklama: Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarına koronavirüs aşısına ilişkin konuştu. Bakan Koca, "Koronavirüs aşısı sırası geldikçe herkesin mutlaka olması gerektiğine inanıyorum. Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı." dedi.

Bakan Koca'dan flaş açıklama: Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısına ilişkin basın mensuplarına konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs aşısı olduğu Ankara Şehir Hastanesi çıkışında kısa bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sırası geldikçe herkesin mutlaka aşı olması gerektiğini vurguladı. Bakan Koca,  "Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

* Kaybettiklerimiz oldu. Ben kaybettiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. O nedenle vatandaşlarımızın sırası geldikçe mutlaka olması gerektiğine inanıyorum. Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu belirtmek istiyorum.

* Sistemde bugün canlı olarak Türkiye'de ne kadar aşı yapıldığını göstermiş olduk. Dünyada bu kadar ilk gün aşı yapan ve canlı olarak yayınlayan başka ülke var mı bilmiyorum. Bu süreci şeffaf bir şekilde götüreceğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca iller bazında da ne kadar aşının yapıldığını göstermek istiyoruz.

DÜN ONAY VERİLMİŞTİ

Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Kovid-19 aşısına dün İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından onay verilmişti.

Acil kullanım onayının çıkmasının hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında Kovid-19 aşısı yaptırmıştı.

 

Berkem Temizel
Gece Editörü
HABERE YORUM KAT