Bakan Koca'dan vatandaşlara aşı çağrısı: Böyle sürmesin, bu hayatı değiştirelim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşlara aşı olma çağrısında bulunarak," Covid-19’un üstesinden geliriz. Böyle sürmesin. Bu hayatı değiştirelim" dedi.

Bakan Koca'dan vatandaşlara aşı çağrısı: Böyle sürmesin, bu hayatı değiştirelim

Koronavirüs salgınında vaka sayılarında yaşanan artış sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vatandaşlara aşı olmaları konusunda çağrılarını sürdürüyor. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Koca, "Siz aşınızı olun, tedbirinizi alın. Sağlık çalışanlarımız ve bilim insanlarımızla Covid-19’un üstesinden geliriz. Eğer bu yapılmazsa, kimimiz hasta, çoğumuz salgın şartlarının mağduru olarak bu mücadelenin içinde yaşamak zorundayız. Böyle sürmesin. Bu hayatı değiştirelim." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan vatandaşlara aşı çağrısı: Böyle sürmesin, bu hayatı değiştirelim

MAVİ İL SAYISI 26'YA YÜKSELDİ

Öte yandan Mersin'de iki doz aşılama oranı yüzde 75'i geçti. Böylece aşılamada mavi kategoriye geçen il sayısı 26'ya yükseldi. 

 

 

KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı.

Buna göre, son 24 saatte 360 bin 115 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 201 kişinin testi pozitif çıktı, 188 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 28 bin 167 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 74,16, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 87,69 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 112 milyon 37 bin 763'e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 363 bin 453 doz aşı uygulandı.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Kırklareli, Muğla, Ordu, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Edirne, Osmaniye, Balıkesir ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Muş, Mardin, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

fbms88vweaieakv.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Ana gündeminizin salgın olmasını istemiyoruz. Konuya odaklanma görevi bizim. Olağan hayatınıza kavuşmanız için sizden beklediğimiz, tedbirli davranarak kendinizi korumanız. Aşı olarak, toplum bağışıklığı sürecini hızlandırmanız. Bu tablo ciddi ihmallerimiz olduğunu gösteriyor."

 

0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
2 Yorum