1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Kurum duyurdu: "Paris İklim Anlaşması'nı ekimde Meclis'in onayına sunacağız"

Bakan Kurum duyurdu: "Paris İklim Anlaşması'nı ekimde Meclis'in onayına sunacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iklim mücadelesindeki istikrar ve kararlılığın devam ettiğini belirterek, ekim ayında Paris İklim Anlaşması'nın gazi meclisine sunulacağını bildirdi.

Bakan Kurum duyurdu: "Paris İklim Anlaşması'nı ekimde Meclis'in onayına sunacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından Paris İklim Anlaşması'na dair açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, dünyanın geleceğini, insanlığın selametini ilgilendiren her konuda her zaman ön sırada yer alan Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikaları noktasında da gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada üzerine düşen sorumluluğu yerine getieceğini belirterek, "Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde; çocuklarımızın geleceği adına tarihi bir adımı daha hayata geçiriyor. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Paris İklim Anlaşması'nı ekim ayında Gazi Meclisimizin onayına sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Dünyanın geleceğini, insanlığın selametini ilgilendiren her konuda en ön sırada yer alan Türkiye, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikaları noktasında da gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde iklim diplomasimiz başarıyla yürütülmüş; uluslararası platformda yüksek düzeyli diyalog öne çıkarılmış, Türkiye'nin finansman ve teknoloji destekleri konusundaki haklı talepleri kararlılıkla ifade edilmiştir"  ifadelerini kullandı. 

116910.jpg

TARİHİ ADIM!

İklim değişikliğiyle mücadeledeki kararlılığı ve samimiyeti Paris Anlaşması'nı imzalayan ilk ülkelerden biri olarak ortaya koyduğumuzu belirten Bakan Kurum sözlerine şöyle devam etti;

"Ülkemiz, bu mücadelesini atılacak yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanı çerçevesinde sürdürmeye devam edecektir. Meclisimizce yürütülen İklim Kanunu çalışmaları, Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde dünyaya örnek olan bir başarıyla yaygınlaştırdığımız Sıfır Atık Projemiz ve tüm çevre yatırımlarımızla evlatlarımıza daha temiz bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Ortak evimiz dünyamızın ve doğamızın geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İklim değişikliğiyle mücadele noktasında atılacak bu tarihi adımın, ülkemize, milletimize ve dünyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

parisagreement.png

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT