1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Kurum termik santraller hakkında konuştu

Bakan Kurum termik santraller hakkında konuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, termik santrallerin filtresiz çalışması üzerine açıklama yaptı. Bakan Kurum," Bakanlıklar olarak resen o tedbiri gerekirse kendimiz alıp, çevreyi, doğayı koruyacak adımı kararlı bir şekilde atacağız. Bizim bunları 2022'ye kadar bekleme gibi bir durumumuz söz konusu değil." dedi.

Bakan Kurum termik santraller hakkında konuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AK Parti Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.Bakan Kurum, baca gazı filtresi olmayan termik santrallere çevre mevzuatına uyuma yönelik yatırımların tamamlanması için 30 ay daha süre tanınması düzenlemesinin Meclis'te kabul edilmesiyle ilgili muhalefetin eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

"DOĞAYI KORUYACAK ADIMI KARARLA ŞEKİLDE ATACAĞIZ"

"Bu konuda bir kere 2020'nin başına kadar süreyi veren AK Parti'mizin de dâhil olduğu tüm milletvekilleriydi. Dolayısıyla bu sürece kadar santrallerin bazılarında yenilemeler oldu, bazıları bu işe ilişkin adımları atmadılar. Son yasada 6 ay içinde termik santrallerdeki filtrelenmeye ilişkin adımları santrallerin atması gerekiyor. Eğer atmazlarsa 6 ay içinde bu adımları, bunu biz dün de bakan arkadaşlarımızla istişare ettik, Cumhurbaşkanımız da aynı görüştedir. Bakanlıklar olarak resen o tedbiri gerekirse kendimiz alıp, çevreyi, doğayı koruyacak adımı kararlı bir şekilde atacağız. Bizim bunları 2022'ye kadar bekleme gibi bir durumumuz söz konusu değil. Şu anki yasada 6 ay içinde başlamaları gerek. Başlamazlarsa biz gider bu işin içine gireriz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT