1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan müjdeyi verdi: Yerli ve milli dezenfektan BOREL yarın satışa çıkıyor

Bakan müjdeyi verdi: Yerli ve milli dezenfektan BOREL yarın satışa çıkıyor

Türkiye'nin ürettiği dezenfektan BOREL'in tanıtımı bugün yapıldı. Bu tanıtım töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bordan yapılan yerli dezenfektan BOREL'in yarın satışa çıkacağı müjdesini verdi. İşte merak edilen bu dezenfektan hakkında ayrıntılar

Türkiye Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmaya devam ederken yerli ve milli dezenfektanımız da üretildi. Türkiye'nin ürettiği bor katkılı dezenfektan BOREL'in tanıtım töreni gerçekleştirildi. Tanıtıma katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli dezenfektan olan BOREL'in yarın satışa çıkacağını ve dezenfektanın ele herhangi bir zarar vermediğini söyledi.

Bakan Dönmez'in açıklamaları şöyle:"Koronavirüsle mücadele önce ellerle başlıyor. Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu. Benzine etanol karıştırma zorunluluğunu bir süreliğine kaldırdık. Sıkıntıları giderdik"

YARINDAN İTİBAREN VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞACAK"

"Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. BOREL yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak. BOREL ele zarar vermiyor. İçeriğindeki maddeler elleri nemlendiriyor ve dermatolojik sorunlara neden olmuyor.

Bakan müjdeyi verdi: Yerli ve milli dezenfektan BOREL yarın satışa çıkıyor

"SAHADA OLAN KAHRAMANLARIMIZA HEDİYE EDİYORUZ"

Eldeki yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor. 100 mililitrelik boyutta satışa çıkacak. Borel'in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza hediye ediyoruz."

 

MART'TA DÖNMEZ, ERDOĞAN'A BİLGİ VERMİŞTİ

Bakan Dönmez, Mart ayında telekonferans yöntemi ile görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bordan yapılan el dezenfektanı ile ilgili bilgi vermişti. Erdoğan da, "Bu el dezenfektanı hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip şu dezenfektanla bu açığı kapayalım" talimatı vermişti.

Bakan müjdeyi verdi: Yerli ve milli dezenfektan BOREL yarın satışa çıkıyor

BOREL NEDİR?

BOREL yerli üretim bir dezenfektan. BOREN'in Ar-Ge laboratuvarında geliştirilen el dezenfektanının etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı yağı ve su karışımı içeriyor.

Bakan müjdeyi verdi: Yerli ve milli dezenfektan BOREL yarın satışa çıkıyor

BOREL'İN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildi. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor.

Ayrıca etil alkol uçtuktan sonra geriye kalan bor ve esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde ayrıca eldeki bakteri ve mantarları da öldürerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT