1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Özlü: “Ülkemizi bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu haline getireceğiz”

Bakan Özlü: “Ülkemizi bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu haline getireceğiz”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye kendi gücüyle, kendi imkanlarıyla büyüyor. Daha da büyüyecek, inşallah ülkemizi bölgesel bir...

Bakan Özlü: “Ülkemizi bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu haline getireceğiz”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye kendi gücüyle, kendi imkanlarıyla büyüyor. Daha da büyüyecek, inşallah ülkemizi bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu haline getireceğiz" dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kırklareli ilindeki programı çerçevesinde Büyükkarıştan beldesinde katıldığı Spor Kompleksi ve Küçük Sanayi Sitesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyüdüğünü, gelişerek ilerlediğini ifade ederek, "Bakın Türkiye büyüyor. Dün Çorlu'daydık, orada bir teknoparkın temel atma töreninde bulunduk. Bir teknopark için temel attık. İnşallah orada, teknoloji üreten, geliştiren bir tesisimiz olacak. Bugün ise bir spor kompleksinin açılışını yapıyoruz. Bakın arkadaşlar Türkiye büyüyor, kim ne derse desin, Avrupa konuşuyor, işte Almanya, Hollanda. Türkiye kendi gücüyle, kendi imkanlarıyla büyüyor. Daha da büyüyecek, inşallah ülkemizi bölgesel bir güç, küresel bir oyuncu haline getireceğiz" diye konuştu.

Bakan Özlü konuşmasının devamında, 16 Nisan referandumunun da ülkenin büyümesinde önemli bir adım olacağını vurgulayarak, "Yine biliyorsunuz bir referandum çalışması var, 16 Nisan'da. Bu referandumun da ülkemize kazançlar sağlayacağını, büyük bir ülke olma yolunda, önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

Bakan Özlü konuşmasının ardından, Kırklareli il protokolü ile birlikte kurdeleyi keserek tesisin açılışını gerçekleştirdi ve tesiste incelemelerde bulundu.

Daha sonra Büyükkarıştıran Küçük Sanayi Sitesi'ne geçen Bakan Özlü burada da kurdele keserek tesisin açılışını yaptı. Bakan Özlü, daha sonra Ahmetbey beldesine geçerek burada esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT