1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Özlü’den gençlere tavsiye: “Adaletli olacağız”

Bakan Özlü’den gençlere tavsiye: “Adaletli olacağız”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İzmir'in Karabağlar ilçesinde partisinin ilçe gençlik kollarının "Buyrun Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini...

Bakan Özlü’den gençlere tavsiye: “Adaletli olacağız”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İzmir'in Karabağlar ilçesinde partisinin ilçe gençlik kollarının "Buyrun Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini Tartışalım" adlı toplantısına katıldı. Gençlerle bir araya gelen Özlü, onlara tavsiyelerde bulundu.

Ak Parti Karabağlar İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan "Buyrun Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini Tartışalım" adlı toplantıya katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, burada gençlere tavsiyelerde bulundu. Gençlere, okuduğunuz okullarda daima en iyisi olun diyen Özlü, "Hedefiniz ne ise, her ne olmak istiyorsanız en iyisi olun. Öğretmen olmak istiyorsanız en iyi öğretmen olun, Doktor olmak istiyorsanız en iyi doktor olun"diyerek gençlere en az iki dil öğrenmeleri gerektiğini ve bu dillerden birinin Batı dili diğerinin ise doğu dili olması gerektiğini vurguladı.

"Adaletli olacağız"

Ayrım gözetmeksizin insanlara yaklaştıklarını söyleyen Bakan Özlü, insanlara intikam duygusuyla yaklaşılmaması gerektiğini vurgulayarak, "Aliya Izzetbegoviç; "Bizim düşmanlarımıza sadece adalet borcumuz vardır" der. Bizim rövanşist davranmak, intikam almak gibi bir tavrımız yok, sürekli adaletle davranmak zorundayız. Türkiye tarihsel bir süreçten geçti. 200 yılda başta iki dünya savaşı olmak üzere önemli savaşlar atlatıldı. Balkanlar ve Kafkasya gibi önemli toprakların kaybedildi. Yunanistan'ın bağımsız olduğu 1829'dan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu 1923'e kadar Balkanlar'da 10 milyon Türk nüfusu ya öldürüldü ya da sürgün edildi. Bu bir soykırımdır, peki bu soykırımdan sonra intikam mı alacağız. Hayır adaletli olacağız" diyerek, adaletli olmanın önemini vurguladı.

Konuşmasına devam eden Özlü, "Türkiye ilk defa katıldığı uluslararası toplantılarda karşı fikirler söylüyor. "Hayır, şöyle değil böyle olsun" diyor. Çözüm önerileri getiriyor. Ve hatta hatta dünya 5'ten büyüktür diyor. Dünya 5'ten büyüktür sözü, yüzyıla damgasını vuracak olan tarihi bir söylemdir. Bunu söylemek kolay değil, bu her devlet adamı söyleyemez. Bunu Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda dünyayı yöneten, dünyada her şeyi kendi isteklerine göre dizayn edenlerin yüzlerine karşı söylemek çok kolay değil. Bunu ancak bizim mensubu olduğumuz siyasi kadronu lideri söyleyebilir" dedi. Özlü, Türkiye'nin güçlü bir siyasi iktidara ihtiyacı olduğuna, şu andaki siyasi iktidarın mevcut sistemdeki güçlü bir siyasi liderle ortaya çıktığını, doğrusunun lidere bakmaksızın siyasi iktidar üreten bir sistem olduğunu vurguladı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT