1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?

Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tatil süresinin uzamasına ilişkin yaptığı açıklamada,"Bu sürecin uzaması ya da uzamamasına ilişkin bizim hazırlıklarımız var, senaryolarımız var. Bütün vatandaşlar şundan emin olsun, çocuklarımızın, öğrencilerimizin hukukun her zaman koruruz. Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız. Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldılarsa sınav içerikleri de onlardır." dedi.

Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansının Editör Masasında soruları yanıtladı.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bu sürecin uzaması ya da uzamamasına ilişkin bizim hazırlıklarımız var, senaryolarımız var. Bütün vatandaşlar şundan emin olsun, çocuklarımızın, öğrencilerimizin hukukun her zaman koruruz. Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız. Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldılarsa sınav içerikleri de onlardır.

Dün itibarıyla 900 milyon öğrenci okulda değil. Bütün dünyada 1 milyara yakın öğrenci okula gitmiyor. Bu sayı artacak.

UZAKTAN EĞİTİM

İkinci hafta tatil değil uzaktan eğitim. Uzayıp uzamaması, Bilim Kurulunun alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak. Televizyonda eğitimle tam bir eğitim söz konusu olmaz, bunun farkındayız fakat tedbirimizi almak zorundayız. Televizyonda vereceğimiz eğitim aynı zamanda geçmiş konularla, yüz yüze eğitimle de bağlantılı olacak.

Destekleme ve yetiştirme kurslarını, bu virüsten dolayı ortaya çıkan telafi ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hale getiren program hazırladık.

Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?Bakan Selçuk açıkladı! Okulların tatil süresi uzayacak mı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT